Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Budżet Obywatelski w Krotoszynie po raz pierwszy wprowadzono w 2021 roku. Pilotażowa edycja zakończyła się sukcesem. Z początkiem miesiąca ruszyła druga edycja tego obywatelskiego projektu. Mieszkańcy swoje pomysły mogą zgłaszać do 16 września. Natomiast głosowanie odbywać się będzie od 25 września, do 18 listopada.
Władze Krotoszyna wsłuchując się w głos mieszkańców zdecydowały się na wprowadzenie zmian w regulaminie. – Koszt realizacji jednego projektu nie może przekroczyć 30 tys. zł. W ubiegłym roku było to 15 tys. zł. Zdecydowaliśmy się na zwiększenie tej kwoty przez wzgląd na znaczny wzrost cen w ostatnich miesiącach – tłumaczy Mariola Koczorowska, Naczelnik Wydziału Promocji i Współpracy, UMiG w Krotoszynie
Zmieniono, a właściwie dodano drugi sposób głosowania na wybrany przez siebie projekt. – Wprowadziliśmy tradycyjny, czyli papierowy sposób oddawania głosów. Takie były postulaty mieszkańców, by wyłanianie zwycięskich projektów nie odbywało się tylko elektronicznie – informuje Franciszek Marszałek, burmistrz Krotoszyna. – W mieście wyznaczymy puntu, w których będzie można pobrać karty do głosowania. My później będziemy to wprowadzali do systemu –dodaje Mariola Koczorowska.
Projekty można zgłaszać zarówno w formie papierowej – wysyłając na adres urzędu miejskiego z adnotacją na kopercie: Krotoszyński Budżet Obywatelski, jak i w formie elektronicznej poprzez platformę konsultacyjną gminy.
Warto wiedzieć, że jednym z punktów regulaminu Krotoszyńskiego Budżetu Obywatelskiego jest to, że każdy projekt musi być poparty przez co najmniej 25 mieszkańców Gminy, a każdy krotoszynianin może zgłosić tylko jeden projekt w danym roku. Szczegółowy harmonogram do znalezienia na platformie konsultacyjnej gminy.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz