Książkę Witolda Banacha, dyrektora Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego można posłuchać w serwisie Storytel. „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” czytane przez dziennikarza Macieja Jabłońskiego. Publikacja trafiła też do Londynu na jedne z największych targów branży wydawniczej.
Wśród setek tysięcy historii dostępnych na jednej z największych platform z audiobookami znalazła się opowieść o burzliwych losach rodu Radziwiłłów. Książkę Witolda Banacha można od kwietnia słuchać w serwisie Storytel. O losach rodu czyta tam dziennikarz Maciej Jabłoński.
To niewątpliwy sukces publikacji dyrektora ostrowskiego muzeum. Książka podbija też rynek zagraniczny. Publikację pt. „Radziwiłłowie. Burzliwe losy słynnego rodu” zaprezentowano na Londyńskich Targach Książki (The London Book Fair). Jest to jedna z najważniejszych imprez światowej branży wydawniczej, druga pod względem rangi w Europie.
Sam autor mówi o tym, że nie spodziewał się takiego sukcesu. – Przypominam sobie, że z początku nie bardzo wierzyłem w sukces książki, o czym wspomniałem w jednym z wywiadów. Może dlatego, że w końcowej fazie pracy nad książką byłem nią bardzo zmęczony. Nie miałem też pewności, czy proponowana konwencja znajdzie uznanie czytelników? Z początku większą wiarę pod tym względem wykazywało Wydawnictwo Poznańskie. Okazało się jednak, że moje obawy były nieuzasadnione. Książka ciągle chętnie jest kupowana, ma dobre recenzje i wygrała w plebiscycie czytelników na najlepszą książkę historyczną roku organizowanym przez redakcje Histmag.org i Granice.pl. Sukces rynkowy sprawił, że Wydawca zdecydował się na jej II wydanie. Co oczywiście daje mi powody satysfakcji tym większej, że – jak się okazało – „Radziwiłłowie” promują nasz region. Mam sygnały, że Czytelnicy podążający śladami bohaterów książki trafiają również do Antonina i Ostrowa Wielkopolskiego – zaznacza autor publikacji Witold Banach.
Książka doczekała się drugiego wydania w zupełnie nowej szacie graficznej. Historia Radziwiłłów trafiła do rozgłośni radiowych i na strony gazet. Informacje o publikacji pojawiły się m.in. w „Gazecie Wyborczej” oraz w Polskim Radium.
Radziwiłłowie podbijają czytelnicze serca. Dzięki publikacji Witolda Banacha ich losy zdobywają na popularności.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz