Krzysztof potrzebuje wsparcia! Kilka tygodni temu zachorował na ostrą białaczkę szpikową

0
Krzysztof Antoniewicz ma 20 lat. Na początku września zaczął się źle czuć. Po serii badań okazało się, że przyczyną jego złego samopoczucia jest ostra białaczka szpikowa. Teraz przebywa na oddziale onkologicznym jednego z poznańskich szpitali i przechodzi tak zwaną "chemię". Chłopak potrzebuje finansowego wsparcia, a jego rodzina i przyjaciele robią co mogą, by zebrać potrzebne pieniądze.

Na pytanie jak Krzysztof znosi pobyt w szpitalu, jego mama odpowiada, że jest dzielniejszy od niej. – Po tygodniowym pobycie na onkologii pleszewskiej, odesłano go do Kliniki Hematologii w Poznaniu i postawiono diagnozę: białaczka szpikowa ostra – mówi Elżbieta Antoniewicz, mama Krzysztofa. Krzysiu nadal przebywa w poznańskim szpitalu, jest po cyklu chemioterapii. Konieczne będą też dalsze badania.

Mama Krzysia kilka razy w tygodniu odwiedza syna w szpitalu, a każdy wyjazd wiąże się z kosztami. Do tego dochodzi remont pokoju chłopaka, który był konieczny ze względu na stan, w jakim Krzysiu będzie po powrocie do domu. Odporność jego organizmu będzie podobna do tej, jaką mają nowonarodzone dzieci. – 28 października szykujemy charytatywny mecz, na który zaproszonych będzie 10-12 drużyn (..) W czasie meczu będziemy zbierać pieniądze na potrzeby leczenia Krzysia. Będą także szły ogłoszenia do sponsorów klubowych, żeby w tym momencie wspomogli nie klub, a Krzysia – mówi Józef Banasiak, prezes LKS Gołuchów.

Wszyscy, którzy chcieliby wspomóc leczenie Krzysia są proszeni o wpłaty na specjalnie w tym celu utworzone konto przez Stowarzyszenie Mieszkańcom Gminy Gołuchów o numerze: 70 8407 0003 0101 0332 2000 0102 z dopiskiem „ZBIÓRKA DLA KRZYSIA”.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl