Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Od pewnego czasu Biblioteka Publiczna w Ostrowie Wielkopolskim funkcjonuje na nieco innych warunkach, niż wcześniej. Główna książnica oraz jej filie zostały zamknięte w soboty. Dyrektor Jarosław Balcar argumentuje, że zmiana godzin otwarcia placówki jest związana z kryzysem, który odbił się również na tej instytucji. – Zmiana godzin otwarcia bibliotek z wyłączeniem sobót podyktowana była trudną sytuacją, w jakiej znalazła się nasza instytucja w związku z kryzysem. Przede wszystkim zostaliśmy zobligowani ustawowo do zmniejszenia zużycia energii elektrycznej już w grudniu 2022 roku oraz w całym 2023 roku – wyjaśnia Jarosław Balcar, dyrektor tej placówki.
Jak podkreśla, pracownicy starali się zrobić wszystko, żeby nie zostawić czytelników „na lodzie”, czyli zapewnić im dostęp do bibliotek w różnych godzinach. – I tak od stycznia ustalony został grafik godzin otwarcia poszczególnych filii, aby od poniedziałku do piątku można było skorzystać z naszych usług w dotychczasowych godzinach otwarcia tj. od 8.00 do 18:00. Oznacza to, że codziennie w tygodniu zawsze jakieś placówki są dostępne w godzinach porannych jak i wieczornych – zaznacza.
Godziny otwarcia biblioteki oraz jej filii w Ostrowie Wielkopolskim znajdziesz pod tym linkiem.
Dla osób, które korzystały z filii bibliotek w soboty, są częściowo dobre wiadomości. Ponownie będzie można z nich korzystać od marca, ale nie w każdy weekend. – Wypożyczalnia Biblioteki Głównej jest otwarta dla Czytelników w trzecią sobotę każdego miesiąca. Filia nr 7 dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Krotoszyńskiej 171 jest otwarta dla Czytelników w pierwszą sobotę każdego miesiąca. Stopniowo mamy zamiar przywracać kolejne soboty, a także wydłużać godziny otwarcia w tygodniu – dodaje Jarosław Balcar.
Dobrą informacją dla osób, które mają problem z chodzeniem po schodach, a lubią i chcą korzystać z głównej siedziby biblioteki, jest taka, że ponownie działa winda. Przywrócono jej funkcjonowanie po tym, jak pewien czas temu uległa awarii. – Poważne uszkodzenie i wysokie koszty naprawy skłoniły do poszukiwania tańszego serwisu, co wydłużyło okres niedostępności windy – wyjaśnia dyrektor ostrowskiej biblioteki.
niedziela, 5 marca, 2023
Dziwne, miasto ma pieniądze na niektóre duperele,którymi prezydenci chwalą sie przed kamerami,a biblioteka zero,bo tam ich nie widać.Kiedy zrobicie coś z biblioteką na Wrocławskiej ,bo tam schody to też makabra.Seniorzy,ulubieńcy pani Klimek za chwilę będą tam wchodzić na kolanach
niedziela, 5 marca, 2023
Obserwator: skąd te wiadomości??