Krotoszyn. Podejrzenie koronawirusa w szpitalu? [AKTUALIZACJE]

12
Na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie miała trafić pacjentka z wysoką gorączką i niewydolnością oddechową. Objawy wskazują, że być może doszło do zarażenia koronawirusem. SOR oraz Izba Przyjęć zostały zamknięte. Krotoszyńska placówka na razie nie potwierdza tych informacji. Czekamy na oficjalne stanowisko szpitala. Zarażenia koronawirusem nie potwierdza także wicestarosta krotoszyński.

Rozmawialiśmy z Tomaszem Stube, kierownikiem Oddziału mediów i komunikacji społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, który powiedział naszej redakcji, że do tej pory nie wpłynęło do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej żadne zgłoszenie o wystąpieniu koronawirusa w Krotoszynie. – Na terenie całej Wielkopolski do szpitali zgłaszają się osoby, które podejrzewają u siebie zarażenie wirusem. Żaden z tych przypadków nie został do tej pory potwierdzony – dodaje Stube.

W związku z pojawiającymi się informacjami WUW oświadcza, że do tej pory żadne zgłoszenie w sprawie podejrzenia…

Opublikowany przez Łukasza Mikołajczyka – Wojewodę Wielkopolskiego Wtorek, 25 lutego 2020

AKTUALIZACJA 13.40 

Na drzwiach wejściowych do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego wywieszona została informacja: „Izba przyjęć zamknięta z powodu podejrzenia choroby zakaźnej. Wznowienie działalności Izby Przyjęć przewidywane na godzinę 18.00”.

Krotoszyński Sanepid poinformował, że pacjentka, która trafiła na Szpitalny Oddział Ratunkowy ma 26 lat, a we Włoszech miała przebywać w terminie od 27 stycznia do 4 lutego. Od 17 lutego do 23 lutego miała być w Stanach Zjednoczonych.

AKTUALIZACJA 14.00 

Szpital w Krotoszynie wydał oficjalne oświadczenie w sprawie podejrzenia zarażenia koronawirusem:

„25 lutego na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Krotoszynie trafiła pacjentka, skierowana do szpitala przez swojego lekarza rodzinnego z zaburzeniami funkcjonowania układu oddechowego.

Pacjentka przyjęta została na SOR, z objawami grypopodobnymi (kaszel, podwyższona temperatura, duszność). W trakcie wywiadu przeprowadzonego przez personel okazało się, że osoba tam przebywała w ostatnim czasie we Włoszech. 

Mając na uwadze zalecania Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczące profilaktyki zakażenia koronawirusem, pacjentka została natychmiast izolowana, w oddziale wprowadzony został reżim sanitarny. Pacjentka podlega dalszej obserwacji oraz diagnostyce. Powiadomiony został Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krotoszynie.

Według zaleceń Ministerstwa Zdrowia, kierownik SOR-u kontaktował się z 3 szpitalami zakaźnymi, informując o stanie pacjentki. Szpitale zakaźne nie znalazły podstaw do przyjęcia pacjentki, zalecając dalszą obserwację w Krotoszynie.

W chwili obecnej, ze względu na minimalne ryzyko wystąpienia zakażenia wirusem dalsza obserwacja, leczenie i diagnostyka pacjentki, odbywać będzie się na jednym z oddziałów naszego szpitala.”

Sławomir Pałasz, rzecznik prasowy SPZOZ w Krotoszynie

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. 12
  8

  W chwili obecnej, ze względu na minimalne ryzyko wystąpienia zakażenia wirusem dalsza obserwacja, leczenie i diagnostyka pacjentki, odbywać będzie się na jednym z oddziałów naszego szpitala.” – proszę o odpowiedź skąd w naszym narodzie taki optymizm??? coraz bardziej podejrzanym jest fakt, że tylko u nas brak wirusa – czyżby ktoś tuszował wyniki dla dobra władzy??

  • 17
   10

   przecież to propagandowe państwo nie przyzna się do tego, że są zachorowania, w dodatki tuz przed wyborami…

  • 1
   1

   Ale wy macie zryte łby..od razu zachorowania wpłynęłyby na wyniki badań i wszyscy was okłamują, głupie polaczki

 2. Z jednej strony wow, bo takie zadupie popularne. Ale ogólnie powinni ciągle ja badać a specjalne szpitale nie chcą jej wsiąść.. później panika bo epidemia.. debilizm!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick