Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Stadion lekkoatletyczny w Lewkowie powstawał prawie dwa lata. Starania o inwestycję zajęły sporo czasu, bo trzeba było przygotować całą dokumentację techniczną i pozyskać dofinansowanie, co skutecznie się udało. Środki zewnętrzne spłynęły z Ministerstwa Sportu i Turystyki. – Dofinansowanie otrzymaliśmy w kwocie 400 tysięcy, ale cała inwestycja zamyka się w kwocie 2,5 mln złotych – podsumował dziś wójt gminy Piotr Kuroszczyk. Samorząd gminy z własnego budżetu wyłożył więc ponad 2 miliony złotych.
Dziś na oficjalnym otwarciu obiektu podkreślano, że w strategii samorządu od zawsze teren przy szkole w Lewkowie był przeznaczony pod obiekt tego typu. Stadion lekkoatletyczny w tej miejscowości pozostaje pierwszym i jedynym tego typu w gminie. – Reprezentuję radnych już czwartą kadencję i mogę podsumować, że przez te kilkanaście lat sukcesywnie stawialiśmy na sport. W Lewkowie powstała pierwsza przyszkolna sala gimnastyczna, którą wspólnie z wójtem Kuroszczykiem budowaliśmy, łącznie postawiliśmy 5 sal przy szkołach, 3 orliki, w zeszłą sobotę oddawaliśmy do użytku boisko piłkarskie w Wysocku Wielkim z automatycznym nawodnieniem i oświetleniem (…) Ten stadion to ukoronowanie wielu lat tych sportowych inwestycji – podsumował Piotr Śniegowski, przewodniczący Rady Gminy Ostrów.
Stadion lekkoatletyczny jest przystosowany do wielu dyscyplin sportu. Dzieci, młodzież i mieszkańcy Lewkowa będą mogli nie tylko grać na nim w gry zespołowe takie jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna czy nawet unihokej, ale – zgodnie z podstawowym przeznaczeniem – trenować tu lekkoatletykę, czyli biegi na różnych dystansach, skok w dal, skok wzwyż czy pchnięcie kulą. Obiekt wieczorem będzie oświetlony, jest ogrodzony i stale monitorowany, miejsca dla siebie znajdzie także ponad 200 kibiców.
Jak wygląda stadion lekkoatletyczny w Lewkowie? Zobaczycie w załączonym materiale filmowym oraz w jutrzejszym „Wydarzeniach” Telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.
czwartek, 19 września, 2019
Pięknie. …30 lat temu też dawaliśmy radę
piątek, 20 września, 2019
Bardzo przydatna i ładna inwestycja. Proponuję nadać imię Kazimierza Marchewki