Koszykarki Ostrovii zrobiły pierwszy krok do awansu

Mecz rozpoczął się od prowadzenia zespołu z Łomianek 3:0, ale gospodynie tego spotkania i całego turnieju szybko i skutecznie odpowiedziały. Żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie jednak znaczącej przewagi w pierwszych minutach. Im bliżej końca tej kwarty, tym lepiej radziły sobie zawodniczki SMS-u i to one wygrały tę odsłonę wynikiem 12:8.

Druga kwarta też rozpoczęła się lepiej dla zespołu z Łomianek, który otworzył wynik. Biało-czerwone nie potrafiły zniwelować przewagi wzrostu, popełniały sporo błędów, a to skrzętnie wykorzystywały rywalki. Dlatego szybko zrobiło się 10:17, a za chwilę 11:20. Katarzyna Motyl poprosiła o czas. Biało-czerwone momentalnie odżyły odpowiadając kolejnymi punktami, ale przewaga cały czas utrzymywała się na podobnym poziomie. Prawdziwe emocje były jednak pod koniec tej odsłony spotkania, kiedy to koszykarki z Ostrowa ruszyły do odrabiania strat. Rzut dający im prowadzenie (28:27) został wykonany równo z syreną, a jej autorką była Milena Krzyżaniak. Koleżanki otoczyły ją w euforii, jakby wygrały właśnie to spotkanie.

Kolejna odsłona meczu była niemal całkowitą dominacją biało-czerwonych, które wyszły na 12-punktowe prowadzenie (42:30). Kibice wpadli w euforię, ale nawet tym najwyższym prowadzeniem w spotkaniu nie były dostatecznie usatysfakcjonowane dążąc do kontynuowania tej świetnej passy. Trzecia kwarta była istnym koncertem Katarzyny Joks, która robiła, co chciała zarówno w ataku, jak i w obronie, a do tego trafiała z osobiste. Przed ostatnią odsłoną KS Basket prowadził już 52:38.

Czwarta kwarta meczu była tylko przypieczętowaniem tego okazałego zwycięstwa. Presja już minęła, a w grze koszykarek Ostrovii widać było coraz większy luz. Trudno było stawić im czoła przez zawodniczki z Łomianek, które robiły, co mogły. Ostatnie minuty meczu, kiedy trenerka Katarzyna Motyl była już pewna zwycięstwa, były okazją dla mniej doświadczonych zawodniczek na zdobycie doświadczenia. Spotkanie dobiegło końca przy wyniku 64:54.

KS Basket Ostrovia – SMS PZKosz II Łomianki 64:54 (8:12, 19:16, 24:11, 13:15)

KS Basket Ostrovia – SMS PZKosz II Łomianki (zapis transmisji)

UKS Trójka Żyrardów pokonała MTS Ikar Niepołomice (zapis transmisji)

W meczu inaugurującym turniej finałowy o awans do 1. ligi koszykówki kobiet UKS Trójka Żyrardów pokonała MTS Ikar Niepołomice 56:54.

Dwie najlepsze drużyny turnieju finałowego, w którym każdy gra z każdym, wywalczą awans do 1. ligi koszykówki kobiet.
Kolejne mecze i koszykarskie emocje już w sobotę także na antenie Telewizji Proart i na wlkp24.info.

__

Sponsorzy transmisji: Grupa Cezab, firma JETA, firma KORTRANS, firma XERO Service, restauracja Kardamon, firma INSAN oraz PROMAX.