OKS 1926 porozumiał się z władzami gminy Ostrów Wielkopolski. W weekend oficjalnie otwarto boisko w Świeligowie. Ostrowski klub – choć formalnie funkcjonuje na terenie miasta – ma olbrzymie trudności związane ze znalezieniem bazy do trenowania. Obiektów jest jak na lekarstwo.
Ostrowski Klub Sportowy 1926 – jak sama nazwa wskazuje – jest ściśle związany z Ostrowem Wielkopolskim, ale w ostatnim czasie uzyskał pomoc od gminy Ostrów. Pomoc, która ratuje sytuację tego ośrodka szkolenia dzieci.
Baza sportowa przeznaczona do trenowania piłki nożnej na terenie miasta jest bardzo ograniczona. Niedawno oddano do użytku boisko ze sztuczną nawierzchnią za parowozownią, ale trenuje tam tylko Ostrovia 1909. Stadion przy Kusocińskiego został wyłączony na niemal 2 lata ze względu na remont obiektu. Nie może już z niego korzystać nikt do czasu zakończenia prac. A co z trzecim ostrowskim klubem piłki nożnej? OKS 1926 tuła się to tu, to tam.
W miniony weekend uroczyście otwarto boisko w Świeligowie, w które zainwestowała gmina Ostrów Wielkopolski i pozwoliła na tym terenie trenować dzieciom z OKS-u. Z budżetu samorządu sfinansowano niezbędne prace, zamontowano m.in. piłkochwyty za bramkami, powstała też studnia głębinowa.
Z okazji oddania tego terenu do użytku na potrzeby klubu, przygotowano dwudniową sportową imprezę. W sobotę po raz pierwszy na świeżym powietrzu zorganizowano turniej oldboyów 35+. Wystąpiło w nim 6 drużyn złożonych z 7 graczy każda. Tworzyli je zawodnicy rywalizujący jeszcze nie tak dawno w ostrowskich i okolicznych klubach piłkarskich. – Zawsze spotykaliśmy się co roku w hali, gdzie rywalizowaliśmy w turnieju. Teraz zawodnicy mieli możliwość zagrać w innym miejscu, a więc właśnie w Świeligowie – podkreśla Wojciech Zaradny z OKS-u 1926.
Gracze rywalizowali na dwóch boiskach wielkości orlika jednocześnie. Poniżej prezentujemy końcową klasyfikację:
W niedzielę na boisko w Świeligowie wybiegły dzieci trenujące na co dzień w OKS-ie, ale nie tylko. Również te reprezentujące zespoły młodzieżowe funkcjonujące pod innymi szyldami. – Turniej Pancernik Cup 2023 zgromadził ok. 100 dzieciaków w kategoriach orlik i żak. Oprócz tego zorganizowaliśmy jeszcze Przedszkoliadę dedykowaną ostrowskim przedszkolom. Najmłodsi też pograli w piłkę, a na koniec wszyscy dostali medale. Regularnie odwiedzamy ostrowskie przedszkola, bo chcemy zachęcać maluchy do uprawiania sportu. Nie tylko piłki nożnej. Chcemy w ten sposób oderwać dzieci od komputerów i telefonów – podkreśla.
W samo południe rozpoczęła się część oficjalna, a więc otwarcie boiska, przecięcie wstęgi, wygłoszono też przemówienia i złożono gratulacje oraz podziękowania tym, którzy wsparli tę inicjatywę. – Boisko w Świeligowie uratowało nam życie – zaznacza Wojciech Zaradny. OKS 1926 od lat zmaga się z trudnościami pod względem dostępności obiektów treningowych. Choć jest to klub zarejestrowany w Ostrowie Wielkopolskim pod względem wygospodarowania obiektu mógł tym razem liczyć na większą pomoc ze strony wójta sąsiadującej z miastem gminy – gminy Ostrów Wielkopolski.
Obiekt w Świeligowie jednak też nie zamyka tematu. Nie jest oświetlony, a to oznacza, że można tam trenować jedynie do zachodu słońca. Boisko ze sztuczną i mocno wysłużoną murawą przy ul. Krotoszyńskiej w Ostrowie Wielkopolskim też jest miejscem treningów dzieci z OKS-u. Tam oświetlenie jest, ale działa tylko w połowie. Reszta lamp nie świeci.
Zobacz galerię zdjęć z turnieju Pancernik Cup 2023
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz