KKS Kalisz lepszy od Polonii Bytom i nadal liczy się w walce o 1. ligę [WIDEO]

KKS Kalisz pokonał Polonię Bytom i gra dalej o awans do Fortuna 1. ligi.

stopklatka ze skrótu meczu / źródło: sport.tvp.pl

To był bardzo trudny mecz z niezwykle wymagającym przeciwnikiem. KKS Kalisz pokonał na własnym stadionie Polonię Bytom w pierwszej fazie baraży o awans do Fortuna 1. ligi. Zielono-biało-niebiescy do przerwy remisowali bezbramkowo, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę pod koniec spotkania.

W 76. minucie Bartosz Kieliba dośrodkował spod końcowej linii w pole karne, a na wprost bramki najwyżej wyskoczył niemal niezawodny w tym sezonie Hubert Sobol. Napastnik KKS-u przypieczętował tym samym awans swojego zespołu do kolejnej rundy rywalizacji o 1. ligę.

W finałowym starcu (sobota, KKS Kalisz zmierzy się ze Stalą Stalowa Wola bądź Chojniczanką Chojnice. Mecz pomiędzy tymi zespołami trwa. Do 52. minuty (w chwili pisania tego artykułu) jest 0:0. Spotkanie można oglądać w TVP Sport.

AKTUALIZACJA – 21:47
KKS Kalisz zmierzy się z finałowej rundzie baraży o awans do Fortuna 1. ligi ze Stalą Stalowa Wola, która pokonała 2:1 Chojniczankę Chojnice.