DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Kiedy otwarcie stadionu przy Kusocińskiego? Jest wstępna data

Przedstawiciele KS Stal LA Ostrów Wielkopolski oraz władze miasta spotkali się z działaczami Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Rozmowy dotyczyły powstającego stadionu lekkoatletycznego przy ul. Kusocińskiego oraz możliwych wydarzeń sportowych, które będą mogły się odbywać na tym obiekcie.

Fot. fanpage KS Stal LA, wizualizacja stadionu przy ul. Kusocińskiego w Ostrowie Wlkp.

Poprzedni był ruiną bez zaplecza, a stan bieżni był tragiczny. Podczas każdego biegu stwarzał zagrożenie dla zdrowia ostrowskich lekkoatletów. Odpadający tartan i brak dodatkowej infrastruktury uniemożliwiał organizowanie jakichkolwiek zawodów. Klub miał trudności z przeprowadzeniem treningu. O czymś ekstra można było tylko pomarzyć.
Sytuacja wkrótce ma się zmienić. Modernizacja obiektu dobiega końca, a ostrowianie już planują otwarcie nowoczesnego stadionu z w pełni wyposażonym zapleczem.

Klub poinformował o wstępnym terminie uroczystego otwarcia obiektu. Może mieć ono miejsce w sobotę, 27 września 2025 roku. Takie jest wstępne założenie. „W tym dniu ostrowscy kibice zobaczą naszych lekkoatletów nareszcie w Ostrowie. I nie tylko naszych – zaprosimy kilku czołowych sportowców Polski. Może nawet pobiegnie reprezentacyjna sztafeta 4×100 m, która wraz z Patrykiem Wykrotą wywalczyła w Monachium podczas Mistrzostw Europy wywalczyła brązowy medal i pobiła rekord Polski. O szczegółach będziemy informowali na bieżąco” – informują przedstawiciele KS Stal LA.

Podczas wizyty ostrowska delegacja nie tylko podziękowała za wsparcie udzielone miastu i klubowi w związku z prowadzoną modernizacją. Nakreślony został także dalszy plan współpracy pomiędzy PZLA a Ostrowem i Stalą. Ostrowscy kibice królowej sportu wkrótce będą mogli z trybun dopingować miejscowych lekkoatletów podczas ogólnopolskich imprez.

0 Dołącz do dyskusji

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz