Kaliski szpital zamknięty. Powodem śmierć pacjenta z koronawirusem? [AKTUALIZACJE]

0
Szpital w Kaliszu został zamknięty, a w placówce ma trwać posiedzenie sztabu kryzysowego. Wjazdu na teren placówki pilnują policjanci. Jak informują kaliskie media na Oddziale Chirurgicznym zmarł pacjent, u którego wykryto koronawirusa. To już druga osoba z SARS-CoV-2. 25 marca zamknięto Oddział Wewnętrzny, gdy okazało się, że jeden z pacjentów jest zakażony. Więcej informacji podamy wkrótce.

Informacja o zamknięciu szpitala pojawiła się na fanpage’u placówki w mediach społecznościowych. „Decyzją sanepidu szpital chwilowo zamknięty.
Szpital wysłał do sanepidu listy pacjentów i personelu z kontaktu bezpośredniego.
Czekamy na dalsze decyzje sanepidu.” – czytamy.

Wjazdu na teren placówki pilnuje policja. W budynku trwa posiedzenie sztabu kryzysowego. Po jego zakończeniu oraz informacji zwrotnej od służb sanitarnych mają zostać podjęte dalsze decyzje.

W czwartek 25 marca został zamknięty jeden z Oddziałów Wewnętrznych Szpitala w Kaliszu. Taką decyzję podjął sanepid po tym, jak u jednego z jego pacjentów stwierdzono COVID-19. „Miał wykonane badania diagnostyczne w tym tomografię komputerową. Żadne z wykonanych badań nie wskazywały na podejrzenie zakażenia koronawirusem. W poniedziałek 23.03 o godz. 9.00 wobec dalszych wątpliwości diagnostycznych, kierownik oddziału zdecydował o pobraniu posiewu w kierunku koronawirusa, pacjent został poddany izolacji” – czytamy w komunikacie szpitala.

🚨🚨🚨Decyzją sanepidu szpital chwilowo zamknięty. Szpital wysłał do sanepidu listy pacjentów i personelu z kontaktu bezpośredniego. Czekamy na dalsze decyzje sanepidu.

Opublikowany przez Szpital Kalisz Środa, 25 marca 2020

Paweł Gawroński, rzecznik kaliskiego szpitala poinformował w środę po godz. 21.00, że na Oddziale Zakaźnym przebywa 6 pacjentów zakażonych koronawirusem.

AKTUALIZACJA – 9.29
– Decyzją Powiatowego Inspektora Sanitarnego Szpital Wojewódzki w Kaliszu został czasowo zamknięty. Czasowemu wyłączeniu podlegać będą oddziały: chirurgiczny oraz internistyczny. Decyzja o zamknięciu placówki ma związek ze śmiercią 75-letniego mężczyzny, która nastąpiła 23 marca br. Pacjent, u którego potwierdzono wynik dodatni na koronawirusa, cierpiał na choroby współistniejące. Bezpośrednią przyczyną zgonu nie był Covid-19
– informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

AKTUALIZACJA – 10.24

Zamknięcie szpitala

Szpital Kalisz przy ulicy Poznańskiej został zamknięty. Więcej informacji w filmie⤵️

Opublikowany przez Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza Czwartek, 26 marca 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick