DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Imprezy sportowe powrócą dopiero jesienią 2021 roku?

Z powodu pandemii koronawirusa, w pierwszej kolejności wprowadzono ograniczenia dotyczące imprez masowych, w tym różnego rodzaju koncertów, festiwali, a przede wszystkim imprez sportowych.

Doktor Ezekiel Emanuel jest specjalnym doradcą dyrektora generalnego Światowej Organizacji Zdrowia. W rozmowie z „The New York Times” powiedział, że obecnie nie da się zorganizować bezpiecznej dla kibiców i widzów koncertu czy imprezy sportowej. Według niego imprezy masowe powinny być odwołane przez kolejnych 18 miesięcy.

Restart gospodarki musi odbywać się etapami. Niektóre gałęzie budownictwa, ale też fabryki czy biura, w których można zachować dwumetrowy odstęp między pracownikami, będą mogły ruszyć wcześniej. Niektórzy mówili, że większe zgromadzenia, takie jak konferencje, koncerty czy imprezy sportowe, wrócą w październiku 2020 roku. Nie wiem, skąd ten pomysł. Myślę, że to powinno zostać przywrócone na samym końcu. Realistycznie mówiąc będzie to najwcześniej jesień 2021 roku – powiedział dla „The New York Times” dr Ezekiel Emanuel.

Oznaczałoby to, że nie zostaną w tym sezonie dokończone m.in. rozgrywki piłkarskie, które na chwilę obecną zostały zawieszone. Pozostałe są odwołane. Na oficjalną decyzję w tej sprawie czekają też kluby żużlowe. Towarzystwo Żużlowe Ostrovia, nowy sezonie w 1. lidze miało zainaugurować tydzień temu. Większość klubów sportowych na świecie już wcześniej zapowiedziała, że rozgrywanie imprez bez udziału publiczności nie wchodzi w grę.

Z kolei w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej, Minister Sportu i Turystyki Danuta Dmowska-Andrzejuk przyznała, że państwo przygotowuje się na proces powrotu sportu do normalności. – Czekamy tylko na zielone światło – przyznała. – Kluczowa jest decyzja od ministra zdrowia, od niej uzależniamy wszystkie nasze decyzje – dodała.

Źródło: PAP/gazeta.pl/The New York Times

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    And

    wtorek, 14 kwietnia, 2020

    To w USA, u nas niekoniecznie.

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz