
„Wielkanocne odliczanie” to coroczny program Telewizji Proart w iście świątecznym klimacie. W tym roku ekipa telewizji gościła jednej z ostrowskich restauracji. Nie brakowało gotowania wielkanocnych potraw oraz rozmów przy kuchennym stole. – Zmieniliśmy formułę, bo stwierdziliśmy, że święta to czas kiedy przede wszystkim się je. To jedzenie, przygotowywanie potraw i rozmawianie o nich jest kanwą całego programu – mówi Agnieszka Kurzawa, dziennikarka Telewizji Proart.
Przy kuchennym stole nie zabraknie soczewiaków oraz schabu cygańskiego. – Takie gotowanie przed kamerami na pewno wymaga większej powściągliwości i opanowania. Trzeba myśleć, co się mówi więc jest trochę inaczej, niż w tradycyjnej kuchni – stwierdził gość tegorocznego programu Paweł Wojtyga. A okazuje się, że kuchnia świąteczne nieco się zmienia. – Odchodzimy od mięs ciężkich, panierowanych i wchodzimy w mięsa duszone z warzywami i owoców leśnych – dodaje Elżbieta Grochowska, gość programu oraz właścicielka restauracji.
Gotowanie w jednej z ostrowskich restauracji „przeplatane” będzie felietonami. W tym roku dzięki paniom z KGW Strzyżew zdradzimy przepis na pyszną babkę wielkanocną, a stylistka Sylwia Olejnik zdradzi jak klika sposób na ułatwienie wiosennych porządków w szafie. Będzie też materiał przygotowany przez Magdalenę Wojciechowską na temat mieszkań wspomaganych, które funkcyjną w Jarocinie.
Premiera programu „Wielkanocne odliczanie” już w najbliższą niedzielę (29.03) o godzinie 13:00.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz