Dramat Szostaka w Rydze. Spadł na czwarte miejsce w klasyfikacji SGP2

Kapitalnie rozpoczęła się II runda cyklu Speedway Grand Prix 2, czyli zawodników do 21 lat, dla Sebastiana Szostaka. Żużlowiec Arged Malesy Ostrów po czterech seriach startów był jedynym zawodnikiem z kompletem punktów. Mimo trzeciej pozycji w ostatniej serii, był drugi z 13 punktami i pewnym awansem do półfinału. W nim popełnił błąd, upadł na tor i został wykluczony z powtórki. Do finału awansował za to Jakub Krawczyk. Zawodnik Betard Sparty Wrocław podzielił los Szostaka, upadając w ostatnim biegu, będąc w konsekwencji wykluczonym.

Zawody wygrał Nazar Parnicki przed Wiktorem Przyjemskim. Upadek Szostaka w półfinale sprawił, że 21-latek został sklasyfikowany na ósmej pozycji z dziewięcioma punktami do klasyfikacji generalnej. To sprawiło, że podopieczny Mariusza Staszewskiego spadł na czwartą pozycję po dwóch turniejach SGP2. Ostatnia runda 27 września w Toruniu.