Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Omówiono także dwie kolejne płaszczyzny współpracy – w zakresie edukacji i przedsiębiorczości. Podczas pobytu w partnerskim mieście wiceburmistrz spotkał się z przewodniczącym oraz pracownikami merytorycznymi komisji edukacji. Rozmowy dotyczyły struktury i organizacji polskiego i japońskiego systemu szkolnictwa. Wiceburmistrz Krotoszyna złożył propozycję stronie japońskiej, aby w przyszłym roku w partnerstwo miast włączyć szkoły. Ich współpraca opierałaby się początkowo na elektronicznych formach kontaktu i opracowania wspólnego projektu edukacyjnego.
Elementem wizyty było także zwiedzanie gimnazjum oraz udział w zajęciach lekcyjnych poświęconych edukacji regionalnej. Zastępca burmistrza Krotoszyna przebywał w Okinoshimie w tym czasie, kiedy odbywały się zawody sumo z udziałem polskich sportowców, także z naszego miasta. W swoim wystąpieniu podczas otwarcia turnieju podkreślił rolę aktywności fizycznej w kształtowaniu zdrowych nawyków i utrwalania zasad fair play dzieci i młodzieży. Wręczył także puchar dla najlepszego młodego zawodnika. Szczególnym zainteresowaniem mieszkańców Okinoshimy cieszył się turniej dzieci z przedszkoli i szkół, w którym po raz pierwszy uczestniczyły dziewczynki.
Na ręce burmistrza Okinoshimy wiceburmistrz Czuszke złożył zaproszenie dla przedsiębiorców prefektury Shimane, wśród nich pana Kazuhide Miyawaki, Prezesa Stowarzyszenia Kadry Kierowniczej Prefektury Shimane, a także pana Kazuhiro Nobe, kierownika Komitetu Promocji Światowego Geoparku UNESCO Wysp Oki oraz władz samorządowych Okinoshimy. Spotkanie odbędzie się w 2018 r. w Krotoszynie.
W drodze powrotnej do Tokio polskiej delegacji zorganizowano wizytę w Hiroshimie, gdzie pod pomnikiem upamiętniającym wybuch bomby atomowej złożono kwiaty.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz