Sebastian Grzesiak, absolwent ostrowskiego ekonomika, po raz drugi znalazł się w elitarnym gronie stypendystów Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Fot. Zespół Szkół Ekonomicznych w Ostrowie Wielkopolskim
Sebastian uczył się w ostrowskim ekonomiku na kierunku logistyki. Obecnie kontynuuje edukację na studiach magisterskich, na kierunku logistyka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Znalazł się w gronie 398 stypendystów z całego kraju. Nagrodzonych wybrano z grupy 1084 osób. Każdy z wyróżnionych otrzymał jednorazowe stypendium o wartości 17 tysięcy złotych. – Na co dzień działam na styku nauki, technologii i biznesu – prowadzę badania naukowe, publikuję, a jednocześnie rozwijam innowacyjny system we współpracy ze szwajcarsko-polskim startupem ShareP, który działa w branży elektromobilności, wprowadza system parkingowy i zarządza stacjami ładowania samochodów elektrycznych – mówi Sebastian.
Z sukcesu Sebastiana jest dumny również ostrowski ekonomik: „Sebastian podkreśla, że to właśnie w naszej szkole zdobył solidne podstawy logistyki, które otworzyły mu drogę do dalszych sukcesów. To tutaj również odniósł swoje pierwsze duże wyróżnienie – został finalistą XII Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, co stało się dla niego początkiem dalszej, dynamicznej drogi naukowej i zawodowej. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych osiągnięć!”
Obecnie, dzięki branżowemu środowisku, Sebastian może testować w praktyce wyniki swoich badań z uczelni. Z ramienia zawodowego bierze też udział w różnego rodzaju konkursach globalnych. Pod koniec 2023 roku Grzesiak odwiedził Paryż, gdzie zwyciężył – prezentując rozwiązanie, które ma zrewolucjonizować system rozliczania płatności na stacjach ładowania elektryków. Pomysł zwyciężył w konkursie i na koniec 2024 wdrożono już gotowy produkt na rynek. – Samochody elektryczne to nowy trend, który prędzej, czy później – czy chcemy tego, czy nie – ma zastąpić wszystkie samochody spalinowe. Od 4 lat poruszam się samochodem elektrycznym i na tę chwilę to nie jest produkt dla każdego. Ma on swoje ograniczenia, którym w Polsce jest chociażby właśnie ta infrastruktura ładowania. Żeby przejechać np. z Wrocławia do Warszawy to ładowanie się po drodze jest uciążliwe. Dlatego prowadzę właśnie badania naukowe, by nie było to już uciążliwe. Jeżeli chodzi o samą technologię to te samochody są niesamowite – tłumaczy Sebastian.
Obecnie ulubioną funkcją Sebastiana, jeśli chodzi o elektryki jest fakt, że mimo parkowania „pod chmurką”, w okresie zimowym może zapomnieć o skrobaniu szyb. Polecenie jej rozmrożenia wydaje w mieszkaniu, z poziomu własnego telefonu. – Samochody elektryczne nie muszą mieć uruchomionego silnika, by się nagrzewać. Energię pobierają z baterii więc w temacie wygody i technologii, na krótsze dystanse jest to w tej chwili wyższy komfort.
Zapytaliśmy Sebastiana, co robi w wolnym czasie i czy przy takim natłoku obowiązków, znajduje czas dla siebie. Raz do roku pozwala sobie na tydzień odpoczynku, wyjazd i „odcięcie się” od codzienności. – Prywatnie jestem dużym fanek festiwali muzyki elektronicznej. W okresie wakacyjnym przychodzi ten moment wyjazdu. Inni też biorą wtedy urlopy, uczelnie wtedy też tak prężnie nie funkcjonują to jest zdecydowanie ten moment w roku na odpoczynek – mówi na koniec.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz