Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.
Festiwal BuskerBus to święto sztuki, która dostępna jest na wyciągnięcie ręki. Interdyscyplinarny program przygotowany jest tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponad 20 grup zaprezentuje szeroki wachlarz dyscyplin artystycznych. Jednocześnie występy będą odbywać się na 4-5 przystankach festiwalowych, a każdy artysta wystąpi 1-2 dziennie. Nie zabraknie muzyki na żywo, pokazów ogniowych, tańca brzucha, akrobacji w kole cyrkowym, sztuczek z balonami oraz balansowania na rolla bolla. Swoje talenty zaprezentują artyści z Polski, Grecji, Japonii, Francji, Nowej Zelandii i wielu innych krajów.
– Późnym wieczorem zapraszamy na wyjątkowe widowisko artystyczno-rozrywkowe BuskerBus Kabaret. W programie kuglarstwo, taniec, teatr i muzyka. Artyści udowodnią, że te wszystkie dyscypliny można połączyć. Zaprezentują swoje najlepsze triki i spontanicznie wymyślone pokazy, którymi nieustannie zaskakują – mówi Wojciech Szuniewicz, dyrektor KOK.
To wszystko przy bogatej oprawie muzycznej. Wielkie jam session z udziałem festiwalowych gwiazd i lokalnych artystów to już tradycja. Każdy BuskerBus Kabaret jest unikalny.
Dlaczego warto przyjść?
BuskerBus to festiwal, gdzie interakcja publiczności z artystami jest kluczowa. Starannie dopracowane sztuczki, teatr improwizowany, wspólne śpiewanie, taniec na ulicy i imponujące pokazy nowego cyrku. Tutaj wszystko jest możliwe.
Występy dla ulicy wymagają nie tylko zdolności artystycznych, ale także umiejętności budowania zaufania publiczności. Jak zachęcić nieznajomych, aby się zatrzymali? Czy będą się dobrze bawić? Aktor, który ma zagrać przedstawienie w teatrze wie, że publiczność już na niego czeka. Na ulicy, musi najpierw zaprosić ludzi, aby zostali. Sprawić, że będą chcieli zobaczyć więcej. Zachęcamy do aktywnego udziału w przedstawieniach i rozmów z artystami.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Nie ma barierek i krzeseł, więc warto zabrać ze sobą karimatę, aby wygodnie obejrzeć przedstawienia. Pamiętajcie, że dla artystów ulicznych wynagrodzeniem jest to, co otrzymają od publiczności, Nie zapomnijcie wynagrodzić ich pieniędzmi, owacjami czy chociaż uśmiechem. Im więcej dacie im energii, tym więcej otrzymacie jej od nich.
Pomysłodawcą Festiwalu był Romuald Popłonyk. Jako człowiek-orkiestra występował na ulicach całego świata. W 1997 po raz pierwszy zaprosił artystów ulicznych do Polski. BuskerBus jest pierwszym tego typu wydarzeniem w Polsce.
Więcej informacji dostępnych jest na stronie internetowej festiwalu. Znajdziecie nas także na Facebooku i Instagramie. Zachęcamy do robienia zdjęć. Jeśli przyślecie je do nas na adres margarita@buskerbus.com, chętnie umieścimy je w specjalnym albumie na Facebooku. I Ty możesz zostać reporterem!
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz