Mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego i okolic zyskali łatwiejszy dostęp do badań laboratoryjnych. Szpital uruchomił nowy punkt pobrań, który ma usprawnić wykonywanie podstawowych badań i skrócić czas oczekiwania dla pacjentów.

Nowa placówka działa w Centrum Handlowym przy ulicy Śmigielskiego 20, na pierwszym piętrze w gabinecie nr 15. Pacjenci mogą zgłaszać się tam od poniedziałku do soboty w godzinach 7:30–12:00. Punkt funkcjonuje na takich samych zasadach jak ten znajdujący się na terenie szpitala. – Oznacza to identyczne standardy jakości badań, bezpieczeństwo procedur oraz profesjonalną obsługę – mówi kierowniczka laboratorium Aleksandra Gaździak-Schubert.
Z nowego miejsca mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Wyjątek stanowią niemowlęta poniżej pierwszego roku życia – w ich przypadku zalecane jest wykonywanie pobrań w punkcie działającym w szpitalu. – Tam badania przeprowadza doświadczona pielęgniarka specjalizująca się w pracy z najmłodszymi pacjentami, co ma zapewnić im maksymalny komfort i bezpieczeństwo – dodaje Gaździak-Schubert.
Próbki pobrane w nowym punkcie są regularnie transportowane do laboratorium zgodnie z obowiązującymi procedurami i wymaganymi czasami dla poszczególnych badań. Dzięki temu proces diagnostyczny przebiega tak samo sprawnie jak w placówce szpitalnej, a jakość wyników pozostaje niezmiennie wysoka. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie badania wykonywane są w tej lokalizacji. Testy szczególnie wrażliwe – takie jak gazometria krwi włośniczkowej czy doustny test tolerancji glukozy – realizowane są wyłącznie w punkcie pobrań na terenie szpitala, w budynku poradni specjalistycznych.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz