Awaria sieci wodociągowej w Ostrowie. Z ruchu wyłączono ważną ulicę [AKTUALIZACJA]

1
zdjęcie archiwalne
Do awarii sieci wodociągowej doszło w czwartkowe przedpołudnie w Ostrowie Wielkopolskim. W związku z prowadzonymi pracami wyłączono z użytkowania odcinek ul. Piłsudskiego (od Kaliskiej do Ledóchowskiego). Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dostawy wody powinny wrócić w czwartkowy wieczór.

AKTUALIZACJA – 12.13
Jak dowiedział się portal wlkp24.info, pęknięta rura nie doprowadziła do wycieku wody na powierzchnię jezdni, co początkowo utrudniło znalezienie dokładnej lokalizacji awarii. Pracownicy Wodkanu poradzili sobie jednak z tym i zamierzają wymienić kilkumetrowy fragment uszkodzonej rury na nową, aby nie dochodziło do podobnych awarii w przyszłości.

Przerwę w dostawie wody mogą odczuć mieszkańcy pobliskich domów. Wstępnie szacuje się, że naprawa awarii może potrwać do wieczora. Na tym etapie prac trudno jednak dokładnie przewidzieć, o której godzinie sytuacja wróci do normy.

Utrudnień muszą spodziewać się natomiast kierowcy, bo w związku z wyłączeniem z ruchu fragmentu ul. Piłsudskiego należy wybrać sąsiednie ulice i objechać ten odcinek.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick