Sektor medyczno-farmaceutyczny to jedna z najprężniej rozwijających się części współczesnej gospodarki. Rynek ten można podzielić na 2 główne obszary: usługi medyczne oraz inwestycje w infrastrukturę medyczną. W obliczu rosnących kosztów opieki i surowców oraz zapotrzebowania na wykwalifikowaną kadrę, budowanie konkurencyjności w tej branży opiera się na innowacjach cyfrowych, wśród których prym wiedzie automatyzacja procesów biznesowych za pomocą dedykowanych narzędzi IT.
Automatyzacja procesów biznesowych firmy (BPA, Business Process Automation) polega na wykorzystaniu technologii do zautomatyzowania i przyśpieszenia działań administracyjnych i operacyjnych, które wcześniej wymagały ręcznej obsługi. W branży farmacji i zdrowia mogą to być np. składanie i rozlicznie zamówień, realizacja recept czy weryfikacja i uzupełnianie stanów magazynowych. Celem takiej automatyzacji jest przekazanie powtarzalnych zadań maszynom, tak aby ludzie mogli skupić się na tych bardziej wymagających zadaniach kluczowych dla rozwoju firmy i polepszenia jakości świadczonych usług.
Automatyzacja procesów sprawdza się w wielu branżach i na różne sposoby. Jej podstawowe korzyści dla służby zdrowia i branży farmaceutycznej to:
Wybór dedykowanego oprogramowania to złożony proces, który powinna poprzedzać dokładna analiza potrzeb i oczekiwań firmy. W przypadku branży medycznej i farmaceutycznej atrakcyjnym rozwiązaniem są zwłaszcza platformy low-code, dzięki którym można bez zaawansowanej znajomości kodu szybko i sprawnie tworzyć obiegi pracy, wykorzystując intuicyjny interfejs, a także łatwo je modyfikować w czasie rzeczywistym. Warto skontaktować się z dostawcą systemu i omówić poszczególne kwestie, a także przetestować demo, co pozwoli wybrać system na lata, dopasowany do indywidualnych potrzeb przedsiębiorstwa.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz