DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ataki, zarzuty i lawina pomysłów na rozwój Ostrowa. Podsumowujemy ostrowską debatę

Na pierwszy ogień poszła gospodarka. Poruszono temat przedsiębiorców, którzy powinni zainwestować w Ostrowie Wielkopolskim. – Powinniśmy skorzystać z położenia naszego miasta. Jesteśmy między Poznaniem, Wrocławiem i Łodzią. Musimy wyjść i szukać inwestorów – mówił Damian Grzeszczyk.

Poruszono także kwestie związane z Centrum Rozwoju Komunalnego. Tu wspólny front objęli Łukasz Mikołajczyk oraz Damian Grzeszczyk, którzy opowiedzieli się za likwidacją spółki.

Kandydaci nie zawsze odpowiadali na zadane pytania. Przykładem była dyskusja o schronisku dla bezdomnych zwierząt. Prowadząca zapytała, jak rozwiązać problem bezdomności zwierząt, a kandydaci skupili się na temacie samego schroniska w Wysocku Wielkim.

Ubiegający się o fotel Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego rozmawiali też o smogu, a także apelowali o niepalenie śmieci i plastików w przydomowych piecach.

W rundzie III kandydaci zmierzyli się z tematem edukacji. Uczelnie wyższe, przepełnione szkoły i puste przedszkola to główne wątki dyskusji. – Jedyna szkoła wyższa, która wchodzi w grę w Ostrowie Wielkopolskim to szkoła wyższa techniczna. Można powiedzieć, że Ostrów stoi przemysłem, więc nie mamy innego wyjścia – komentował Alojzy Motylewski.

Urzędująca prezydent odpierała ataki kontrkandydatów, dotyczące między innymi miejsc w ostrowskich żłobkach.

W rundzie czwartej poświęconej kulturze i sporcie, został poruszony temat utworzenia nowej spółki lub przekształcenia jednej z dotychczas istniejących w Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Nie zabrakło też tematu hali sportowej. – Ostrowskie Piaski mają się dobrze, ostrowski rynek ma się dobrze, ostrowski sport ma się bardzo dobrze i będziemy go wspierać – wymieniała Beata Klimek.

Kandydaci pytali też siebie nawzajem, czy miasto stać na dwie hale. – Skoro prywatny inwestor chce budować halę, to niech to robi, a miasto powinno wykonać działania, by z tej hali korzystać, a nie budować kolejną – twierdził Łukasz Mikołajczyk.

Na koniec każdy z kandydatów miał minutę na autoprezentację. W tym czasie goście w studiu zachęcali wyborców, by w niedzielę wzięli udział w głosowaniu i postawili właśnie na nich.

Zobacz jeszcze raz debatę kandydatów na Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego

https://www.youtube.com/watch?v=Dd75Y46K8AY

Napisz do autora

Komentarze (145)
 • A
  Anonim

  czwartek, 18 października, 2018

  usiedziała dłużej niż 5 minut. Szok.

 • M
  Mieszkaniec

  czwartek, 18 października, 2018

  4 lata temu dałem sie nabrac na obietnice i maslane oczypani Prezydent i zagłosowalem- NIESTETY. Przytulanie seniorow i dzieci wychodzi idealnie, ale reszta… sprawa z mieszkaniem jest wręcz bulwersująca, sprawa z prokuraturą i halą też. bycie przesadnie milym to nie wszystko. Dzis juz wiem ze ode mnie i mojej rodziny glosu na pewno miec nie bedzie (no chyba,ze zdradzi sekret mieszkania za 3 tys zł)

 • T
  Tkk

  czwartek, 18 października, 2018

  To był kupiony 10 lat temu strych który przerobiła na mieszkanie…

 • W
  włodek

  czwartek, 18 października, 2018

  Jedyny słuszny kandydat to Pan Mikołajczyk

 • A
  Alicja

  czwartek, 18 października, 2018

  Ale o co chodzi z tym mieszkaniem za 3 tysiące? Też bym chętnie kupił mieszkanie za takie drobne! Czy ktoś coś wie w czym rzecz?

 • Z
  Zainteresowany

  czwartek, 18 października, 2018

  Serio miasto sprzedaje mieszkania za 3 tysiace?

 • J
  Janusz

  czwartek, 18 października, 2018

  p.Beata Klimek to Real Madryt,Mikołajczyk -KKS Kalisz,Motylewski -Centra Ostrów,Grzeszczyk-Ostrovia.Tak uzywając porównań piłkarskich ,oceniam tą debatę.

 • B
  bolo

  czwartek, 18 października, 2018

  PYTAJMY KANDYDATÓW NA BURMISTRZÓW, WÓJTÓW I PREZYDENTÓW MIAST!
  Odpowiedzcie wreszcie na te konkretne pytania!!!!
  Nie macie dzieci?
  Nie interesuje was ich PRZYSZŁOŚĆ??????

  1. Czy jako prezydent miasta będzie Pan/Pani przydzielać mieszkania komunalne tzw. uchodźcom z Azji i Afryki?
  2. Czy spółki komunalne o charakterze strategicznym pozostawi Pan/Pani w gestii samorządu, czy sprzeda np. inwestorom zagranicznym?
  3. Czy uzna Pan/Pani roszczenia majątkowe niektórych organizacji żydowskich?
  4. Czy dopuści Pan/Pani do promocji homoseksualizmu w szkołach i w przestrzeni publicznej?

 • Z
  Zenek

  czwartek, 18 października, 2018

  Mikołajczyk był rewelacyjny!!! Ma głosy całej mojej rodziny!

 • K
  Kuba

  czwartek, 18 października, 2018

  Jak dla mnie Mikołajczyk powalił konkurencje

 • J
  Jan

  czwartek, 18 października, 2018

  Senator mammój głos. Merytoryczny. BK lekcewazyla pytania! Szkoda slow na ta pania

 • M
  M.

  czwartek, 18 października, 2018

  Beata jesteś jedyną osobą która może być Prezydentem naszego miasta.

 • I
  izycrazy

  czwartek, 18 października, 2018

  Senator Mikołajczyk i góra pieniędzy z PiS – dlaczego dopiero teraz? Przecież Senatorem jest już 3 lata? Teraz sobie przypomniał. Gada gada gada i nic z tego nie wynika. Tam byłem tu rozmawiałem. Radny Motylewski – bez komentarza ludzie nawet na radnego nie powinien startować. Pierwszy pieniacz i arogant w RM. P. Grzeszczyk – młody gniewny PO sterowany przez klan K. Błagam Was nie dajcie się omamić. Efekty pracy Pani Prezydent są widoczne: Mediateka, Muzeum 3D, basen, lodowisko, rower miejski, nowe przedszkola i żłobek itd itd itd. Jedyny realny program. Jedyny odpowiedni człowiek na urząd Prezydenta. Tylko Beata Klimek – pokażcie, że kolejnym 500 + nikt nas nie kupi.

 • M
  Marta

  czwartek, 18 października, 2018

  Buta pani Klimek nie zna granic! Jak ta kobieta śmie kandydować na urząd prezydenta Ostrowa? Twierdzi, że wszyscy mieszkańcy zasługują na szacunek. Doprawdy?W skandaliczny sposób przeprowadziła reformę oświaty, a właściwie rozłożyła ją przy pomocy dwóch nieudacznic: Mateckiej i Maćkowiak. Na dodatek tej pierwszej wypłaciła 37 tyś.zł nagrody za zasługi w dziedzinie oświaty!!! Szkoły podstawowe są przepełnione, a byłe gimnazja stoją puste. W przyszłym roku wielu nauczycieli straci pracę, dzieci będą się uczyć na dwie zmiany. Oto efekty myślenia pani Klimek- kobiety bez empatii i jakiejkolwiek refleksji. Jedyne co ma to napór na szkło i gruboskórność.

 • R
  Rafi

  czwartek, 18 października, 2018

  Kto sprowadzi do ostrowa Decathlon, Auchan i Burger King ma moj glos, nie chce byc gorszy niz osoba z wroclawia czy poznania a nawet kalisza

 • W
  Wadik

  czwartek, 18 października, 2018

  Klimek najlepsza! Bezkonkurencyjna!

 • R
  Róza

  czwartek, 18 października, 2018

  Klimek na prezydenta! Najlepsza!

 • P
  PatOstrow

  czwartek, 18 października, 2018

  Zdecydowanie Beata Klimek! Nie widzę innego kandydata na to stanowisko. Głos rodziny dla KWW Beaty Klimek ‼️

 • W
  Wenecja

  czwartek, 18 października, 2018

  Tylko Klimek. Reszta same banialuki bez pokrycia. Mikołajczyk obiecuje. Kazdemu da wszystko wybuduje. Tylko za co? Skonczyly sie czasy, że mozna wyborcy wszystko wcisnąć. W niedzielę zaglosujemy na Panią Prezydent!

 • A
  Aleksandra

  czwartek, 18 października, 2018

  Brawo Panie Senatorze! Czas na zmiany! Dość oszustw i krętactw p. Klimek. To kobieta bez klasy i zasad. Ma dwa różne systemy wartości i stosuje je w zależności od swoich potrzeb. Tak na prawdę dobro obywateli miasta ją nie interesuje. Pora zaprzestać jej pokrętnym praktykom i działaniom. Tylko Pan, Senatorze, jest w stanie zmienić oblicze naszego miasta. Jest Pan młody, dynamiczny i kreatywny i mam nadzieję, że wykorzysta to Pan w swojej prezydenturze. Domniemam, że p. Beata dzielnie zniesie gorycz porażki, przecież jest odporna na krytykę i wpatrzona w siebie.

 • MLW
  Marek Lit Win

  czwartek, 18 października, 2018

  Precz z tymi darmozjadami. W niedzielę oczy się otworzą. Tylko Prezydent Klimek i jej drużyna!!!! Reszta do domu!!! Pani Beato ma Pani nasz glos, calej mojej rodziny i wszystkich sąsiadów!!!!

 • M
  makmakmak

  czwartek, 18 października, 2018

  włączcie myślenie ta debata była wygrana przez obecną prezydent powiem wam dlaczego tylko ona musiała odnosić sie wynikami które zrobiła przez 4 lata wyniki i wykresy pan ŁUKASZ również bez zastrzeżeń tylko on miał łatwiej gada i nie musi mówić skad i jak weżmie pieniądze na to wszystko mówi że z parti pis ok ale zgadzam się z przedmówcą dlaczego teraz wcześniej nie interesował go ostrów tylko jak on zostanie prezydentem to pieniądze bedą z wawy to mi troche pachnie jak w wawie szantażem bo jakoś przez 3 lata złotówki nie załatwił dla miasta ,3mln dla prywatnego inwestora ciekawe może kiedyś b ede bogaty kupie stadion a on mi załatwi na remont ,wiadomo że to tylko dla wyborów ta gra …i będzie jak zawsze o pozostałych dwóch sie nie wypowiadam bo szkoda słów

 • K
  kingus

  czwartek, 18 października, 2018

  Koniec PiSu i to nie tylko w ostrowie ale i w całej Polsce ,my mamy alternatywe obecna pani prezydent, gorzej w w całym kraju ale myśle ze ciemny lud się obudzi i wykopie pisiorów nim znajdziemy się za burtą Unii Europejskiej

 • S
  Seva

  czwartek, 18 października, 2018

  PrZegrany to Alojzy, niezly pieniacz. Pozostali ok, pomyslimy wybierzemy 🙂

 • O
  Ostrowianin

  czwartek, 18 października, 2018

  Powiem krótko: Łukasz Mikołajczyk jako jedyny przedstawił konkretny plan. Czytałem programy wszystkich kandydatów (zachęcam abyście to uczynili). Po analizie programu i obejrzeniu debaty mój wybór jest prosty, a mianowicie Łukasz Mikołajczyk. Dodam, ze nie jestem wyborca PiS w wyborach parlamentarnych. Ale samorząd to co innego. Zobaczcie nasz powiat. Rządzi tak od lat koalicja PO-PiS na czele ze Starosta Rajskim. I jakie efekty? Rewelacja. Prezydent Mikołajczyk ma ode mnie głos i szanse. Trzymam Go za słowo które daje w programie „przeczytaj-zagłosuj-rozlicz za 5 lat”. Na Panią Klimek (z całym szacunkiem) głosowałem 4 lata temu. Teraz rozliczam. Negatywnie. Czerwona kartka. Z poważaniem.

 • W
  Wiki

  czwartek, 18 października, 2018

  Sensacyjne było to, że p. Grzeszczyk wypierał się powiązań z PO i p. Urbaniakiem 😉 Adwokat a jego wiarygodność wątpliwa , na jego banerach widnieje PO i N a mówi, że jest „NOWY”. A może… to powtórka z historii, którą już znamy ? Macierewicza PiS też schował do szafy na czas wyborów ale ten wylazł zaraz po nich i Misiewiczami się otoczył . Pan Grzeszczyk też p. Urbaniaka chce do szafy wepchnąć wraz z szyldami partyjnymi PO i N ciekawe dlaczego ???? Program p. Grzeszczyka – słabiutki, tak jak on sam. Na radnego Alojzego szkoda czasu – bredzi. Pan senator kulturę zachował ale te jego obietnice, to gruszki na wierzbie +++++…+ tyle tylko, że na końcu będzie wielki , wielki – (minus). Jedynie p. Klimek konkrety przedstawiała i dlatego DEBATĘ WYGRAŁA 🙂

 • B
  Beata

  czwartek, 18 października, 2018

  MIKOŁAJCZYK zdecydowanym zwycięzcą tej debaty!!! świetny był. A obecna nie odpowiedziała prawie na żadne pytanie! Czas na zmiany! dobre zmiany

 • L
  Lewyy

  czwartek, 18 października, 2018

  jedyny prezydent który po prostu nie narobi wiochy i bedzie dobrze prezentował nasze miasto w PL i nie tylko to B Klimek. kobieta ma fason, wiedze, wie co i jak a reszta dzisiaj może sobie na razie tylko gadać

 • PITS
  pie in the sky

  piątek, 19 października, 2018

  Pomysł na aquapark poroniony! Każde miasto tylko dokłada do takiej inwestycji… Zobaczcie na aquapark w Krotoszynie – z każdym rokiem coraz gorzej to wygląda!

 • E
  elvis

  piątek, 19 października, 2018

  Ostrów pisowskiej propagandy nie kupuje ??? miejmy taką nadzieje

 • E
  elvis

  piątek, 19 października, 2018

  Mikołajczyk tylko propaganda i populizm. poczytajcie jego tt jaki z niego '”kulturalny” człowiek taki ja cały pis

 • K
  Karol

  piątek, 19 października, 2018

  Z debaty dowiedziałem się, że Beata kocha wszystkich mieszkańców Ostrowa zwracając się do nich „moi kochani mieszkańcy Ostrowa”. Oczywiście tak jak Grzeszczyk twierdziła, że jest bezpartyjna. Grzeszczyk, to nawet powiedział, że „nie jest Urbaniakiem”. Tylko, że jak byłem na targowisku, to w dyskretnej odległości chodził za nim właśnie Urbaniak i Kornaszewski którzy korygowali jego zachowania. Pod partyjnym namiotem stali jeszcze Herwich, Rajski i Sylwia Nowicka. Więc po co się było wypierać POwskiego namaszczenia? Jedynie Mikołajczyk otwarcie mówił, że jest z PiS. I on dla mnie jest wiarygodny. Bo w razie czego będę wiedział do jakiej partii mogę mieć pretensję. Klimek myślała, że jak na początku debaty zaakcentuje pochodzenie partyjne senatora, to zdobędzie punkty od widzów. U mnie nie zdobyła.

 • R
  Realista

  piątek, 19 października, 2018

  Dla mnie atrakcyjniejszym kandydatem na prezydenta jest Mikołajczyk, który oprócz pedagogicznego wykształcenia ma wykształcenie przede wszystkim techniczne. Po co mi kandydat w osobie Beaty Klimek politolog, który twierdzi, że jest apolityczny? O kandydacie z wykształceniem prawniczym, który ma kiepskie osiągnięcia w tym zawodzie nie wspominam, bo wypadł w debacie wg mnie kiepsko, więc szkoda czasu i atłasu. Czwarty kandydat będzie jak PSL. W razie wprowadzenia siebie i swoich do RM będzie koalicjantem zwycięzcy kto ktokolwiek by nim nie był.

 • B
  Belferl

  piątek, 19 października, 2018

  Tylko Mikolajczyk jedyny merytorycznie przygotowany do denaty. Klimek tylko kartkami machala i dowiodla ze nawet czytać i słuchać ze zrozumieniem nie umie.Mikolajczyk 6 Klimek 1 czyli pała

 • A
  Antykomuch

  piątek, 19 października, 2018

  Pieszczoszka komuny przepadla a wraz z nia jej CZERWONA ekipa

 • J
  Jezykoznawca

  piątek, 19 października, 2018

  Posty za Klimek pisze w kolko ta sama moze najeta albo nawiedzona osoba ten sam styl frazeologia składnia Do pakowania pani prezydent !!!! Nareszcie koniec czerwonej Lady !!!!!!

 • RH
  rock hunter

  piątek, 19 października, 2018

  Trzech Tenorów. Normalnie jakbyśmy ich słuchali to w Ostrowie będą wyższe uczenie, wysokie technologie, stadiony, drużyny w ekstraklasach,hale, darmowe autobusy, nie będzie zadań domowych, za dziećmi będzie chodził lokaj nosząc im przeciążone tornistry,parkingi podziemne, akwaparki…etc etc Szkoda, że nie obiecują już kolei TGV i mega lotniska. A wszystko lekką ręką z budżetu miasta. Ludzie mam nadzieję ,że pokażemy rozsądek i w niedziele nie oddamy miasta w ręce tych szaleńców.

 • G
  Grenn

  piątek, 19 października, 2018

  Dajcie Alojzemu jakieś leki i niech skoczyć ten swój cyrk z POLITYKA !!! Żenujący człowiek !!

 • NO
  Nieoprawny optymista

  piątek, 19 października, 2018

  Chciałem sobie kupić motorower po sezonie w promocji ale jak się dowiedziałem, że za 3 tysiące można wykupić mieszkanie do remontu, to zmieniłem decyzję i zagłosuję na Beatę Klimek.

 • K
  Komentator

  piątek, 19 października, 2018

  A moja znajoma która popiera Beatę Klimek dzwoniła do mnie z rana, że całą noc jej się śniły witryny sklepowe i sygnalizacja świetlna.

 • P
  Prawy

  piątek, 19 października, 2018

  Panie Mikołajczyk niech Pan wbije sobie do głowy raz na zawsze. KONSTYTUCJA. Pan uczestniczy w nie respektowaniu tego najważniejszego aktu prawnego. Nie powinien Pan być ani senatorem ani prezydentem Ostrowa. Tyle i tylko tyle.

 • M
  M.

  piątek, 19 października, 2018

  Do Komentatora. A mnie się śnił Motylewski. Obudziłem się cały spocony i bardzo zestresowany.

 • J
  Juzczas

  piątek, 19 października, 2018

  Klimkowa pobila wszustkich tym szejset inwestycji. Zapytaj je o nie to juz przy szostej sie zacina.. dla mnie kolejnosc: Grzeszczyk, Mikolajczyk, Motylewski i na koncu Klimek. No i to mieszkanie za 3 tysiace…podobno 10 rat na10 lat…jaja

 • W
  wera

  piątek, 19 października, 2018

  Ja wierzę w mądrość Mieszkańców Ostrowa. W ich realną ocenę licznych sukcesów kadencji Beaty Klimek. Tylko ślepy nie zobaczy jak Miasto się zmieniło. Senator Mikołajczyk nie zrobił dla naszego Miasta przez trzy lata nic. A budowę hali sportowej przy jego ukochanej SP9 czy prywatnej hali K1 trudno komentować. Oddaję swój głos na Beatę Klimek.

 • A
  ADAM

  piątek, 19 października, 2018

  PANIE MOTYLEWSKI KOŃCZ PAN

 • SO
  starszy ostrowianin

  piątek, 19 października, 2018

  Proart jest u was scenograf czy wiecie co to scenografia?
  Pokazywać kandydata na prezydenta polskiego miasta na tle barw narodowych Francji to skandal.
  Po raz kolejny potwierdzacie niski sięgający dna poziom swoich programów

 • WE
  Wnuk Edka

  piątek, 19 października, 2018

  Jedyny sensowny głos w tej pożal sę Boże dyskusji zabrał Senator Mikoajczyk – spokojnie wytumaczył swój plan dla miasta ! Mnie i grono moich znajomych i to wcale nie z PiS w pełni przekonał ! ubawiła nas wiercaca sie na stołku i wymachując akartakami Klimkowa, nawet nie zapoznała sie z programami konkurentów i nie wiedziała o co pytac i jak pytać. Dziadzio Edek powiedział,że w sposobie mówienia przypomina mu Gomółke…

 • R
  runner

  piątek, 19 października, 2018

  Motylewski przegranym, Klimek zwycięzcą. Reszta to śmieszny POPiS w wydaniu Grzeszczyka i Mikołajczyka. A co oni zrobili dla naszego miasta? Jak dla mnie to nic.

 • ZU
  z UM

  piątek, 19 października, 2018

  Podsłuchane gdy na poczatku sondaży wygrywał Senator: „Muszę powiedzeć Beacie,żeby informatyk podgonił wyniki „

 • K
  Krystek

  piątek, 19 października, 2018

  Najlepszy Mikołajczyk, nie ma sobie równych! 🙂 Powodzenia.

 • A
  Anna

  piątek, 19 października, 2018

  Tylko Pan Senator wyprowadzi miasto z zastoju, sprawi ze będzie ono magnetyczne,że sie rozwinie; pomyslał o skrzywdzonych zwierzętach, o kociarni z której budowy rakiem wycofała sie Klimkowa, o gospodarce, o kulturze, o edukacji, o seniorach – konkretny, realny program ! Dosyc rządów natędej niewiadomo skąd wyciagniętej pospolitej baby ! Wybierzmy wykształconego, młodego, inteligentnego z klasą PRZYDENTA ŁUKASZA MIKOŁAJCZYKA

 • M
  MF

  piątek, 19 października, 2018

  Niestety mimo że Łukasz Mikołajczyk rozwala konkurencję to i tak wygra obecna prezydent. Niestety. Kupiła sobie seniorów a to oni w większości zostali w tym mieście. Szkoda

 • A
  Arpox

  piątek, 19 października, 2018

  Merytorycznie to pani Beata Klimek bije kandydatów na łeb. OSTRÓw w końcu sie rozwija

 • M
  mm

  piątek, 19 października, 2018

  BK wykończyła gimnazja ale słuchała podpowiedzi … SP 9 ma pęknąć w szwach i być najlepsze. Władza która dzieli, dzięki różnorodności można się rozwijać. MK ma stowarzyszenie które żyje z kasy miasta …

 • A
  Anna

  piątek, 19 października, 2018

  Panie Senatorze , tylko Pan ma szansę na urząd prezydencki w naszym mieście! Wczorajsze wystąpienie profesjonalne, z przemyślaną strategią dla Ostrowa. takich ludzi potrzebujemy!

 • ŚUO
  Świeżo upieczony ojciec

  piątek, 19 października, 2018

  „Ostrowianki i ostrowianie, moi kochani mieszkańcy”. Tak powiedziała w autopromocji na koniec Beata Klimek. Nie wiedziałem, że jestem jej mieszkańcem. Ponadto znów się poczułem, że ktoś mi się uwiesił u szyi tak jak na wręczaniu becikowego.

 • GND
  Gołąb na dachu

  piątek, 19 października, 2018

  Bardzo piękny gest Alojzego Motylewskiego oddania 1000 zł. ze swojej ewentualnej pensji. Pytanie tylko kto wybierze fundację? Ja zresztą też mogę zadeklarować, że jak wygram milion w totolotka, to 1/10 oddam na cele charytatywne. A co stać mnie na to!

 • J
  jarus

  piątek, 19 października, 2018

  Jak taki ktoś jak Motylewski może być przewodniczącym rady miejskiej. WSTYD dla pozostałych radnych !!!
  A Pani Beacie współczuję współpracować z takimi radnymi jak on.
  Bez względu kto będzie prezydentem mam nadzieję że Motylewski nie zasiądzie w radzie miasta.

 • A
  ania

  piątek, 19 października, 2018

  Pan Mikołajczyk widać że jest uczciwym człowiekiem i chce współpracować z innymi kandydatami czy ludźmi, wybieram słusznego kandydata Pana Mikołajczyka!

 • G
  Grzegorz

  piątek, 19 października, 2018

  widać że kandydat mikołajczyk jest SŁUSZNYM WYBOREM NA PREZYDENTA! przede wszystkim jest uczciwy i chce współpracować z mieszkańcami! i to się liczy

 • P
  Paul

  piątek, 19 października, 2018

  Po wczorajszej debacie stwierdzam, że pan Łukasz Mikołajczyk jest najlepiej przygotowanym kandydatem do pełnienia funkcji prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Rzeczowy, konkretny, stanowczy i z bardzo dopracowaną wizją Ostrowa. Nie trudne mu były odpowiedzi na pytania kontrkandydatów. Podszedł do sprawy rzetelnie i bezstresowo. Serdeczne gratulacje. Wczorajsza debata zadecydowała o tym, że oddaję na Pana głos!

 • A
  ARMANDO

  piątek, 19 października, 2018

  MIKOŁAJCZYK najlepszy i ta merytoryka a czerwona dama ala komuna masakra

 • K
  Korpus

  piątek, 19 października, 2018

  Znowu mnie zaskoczył MIKOŁAJCZYK !!! I znowu POZYTYWNIE !!! Ale on jest przygotowany. Staram się nie mieszać w politykę i nie popierać żadnej z partii, ale na tego Pana właśnie zagłosuje

 • S
  Sportmenka

  piątek, 19 października, 2018

  Klimkową przesunąć do sekcji gimnastycznej. Przestanie bełkotać no i może schudnie.

 • T
  Torime

  piątek, 19 października, 2018

  PISO-kracja – Państwo kościelne

 • A
  Anonim

  piątek, 19 października, 2018

  Jestem sympatykiem Platformy Obywatelskiej. Byłem, jestem i zapewne pozostanę. Nie widzę na razie dla siebie żadnej alternatywy. Czuję się zażenowany osobą kandydata na urząd Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego z ramienia m.in. tej partii. Kandydat ten nie jest w stanie skutecznie walczyć z Beatą Klimek o tę funkcję. W związku z tym proszę wszystkich sympatyków Platformy Obywatelskiej, którzy zdecydują się wziąć udział w nadchodzących wyborach o oddanie głosu na obecną Prezydent. Nie możemy pozwolić na zwycięstwo kandydata Prawa i Sprawiedliwości. Oczywiście głosujemy na naszych kandydatów do Rady Powiatu, Rady Miejskiej oraz Sejmiku Wojewódzkiego. Proszę to przemyśleć. To jedyne rozsądne rozwiązanie w tej sytuacji.

 • M
  MIRON

  piątek, 19 października, 2018

  Kupię 3 mieszkania….daję 3500,00 za mieszkanie……..czekam na sprzedających…… MIRON

 • 2PGNM
  21 PAŹDZIERNIKA GŁOSUJĘ NA MIKOŁAJCZYKA !

  piątek, 19 października, 2018

  Widząc autentyczne zaangażowanie Pana Łukasza Mikołajczyka w jego kampanię wyborczą, wiedząc o jego przymiotach i osiągnięciach (pracowity, sprawdzony lider, doświadczony samorządowiec, dyrektor szkoły, która rozkwitła), widząc jakich ciekawych ludzi potrafił skupić wokół siebie w Drużynie Mikołajczyka, widząc to merytoryczne podejście (jako jedyni mają rozpisaną na kilkudziesięciu stronach Strategię Ostrów 2023) i po obejrzeniu wczorajszej debaty – nie mam już żadnych wątpliwości: 21 PAŹDZIERNIKA GŁOSUJĘ NA MIKOŁAJCZYKA !

 • Z
  zawiedziony1

  piątek, 19 października, 2018

  Powiem tak.Sam głosowałem na Klimkowką i się po prostu zawiodłem.Zresztą nie tylko ja,a cała moja rodzina która jest bardzo liczna. Szczególnie przykro nam,że pani tak w żywe oczy kłamała,że wszystkie punkty swojego planu wykonała.Ja znam wszystkie punkty na pamięć i niestety wszystkiego Pani nie zrobiła.Czasem wystarczy się przyznać że coś się nie udało. I pewnie teraz mnie zminusuje PAni biuro prasowe i inni kandydaci,ale prawda zaboli Pani Sztab 🙂 Jak będzie druga tura,to Pani przegra:)

 • W
  Wojtek

  piątek, 19 października, 2018

  Bardzo dobra debata gratulacje dla Senatora!

 • ZZ
  zyg zag

  piątek, 19 października, 2018

  Nikt Wam tyle nie da ile Ja Wam obiecam

 • M
  marian

  piątek, 19 października, 2018

  zachęcam do wylania sobie kilka wiader lodowatej wody a potem odrobinę pomyślunku.do rządzenia tak wielką korporacją ,jak miasto ,w kilkudziesięciu co najmniej dziedzinach potrzeba wiedzy charyzmy i „jaj”.
  jeśli chodzi o to trzecie to jeden kandydat jest bezjajowcem dwóch, tak na oko ma po jednym ,a jedynie kobieta ma ich tyle co trzeba,ma mój głos jeszcze nic nie powstało z czczego gadania i pustych deklaracji!

 • W
  Wyborca

  piątek, 19 października, 2018

  4 lata temu dałem się omamic Pani Beacie, nawet pomagałem w wyborach. Niestety dziś już tego nie pamięta. Niestety czara goryczy się przelała. Niestety Pani Prezydent tym razem nie otrzyma Pani mojego głosu. Buziaki, fotki, całusy, Kochani mój Ostrowa nie, już do mnie nie przemawiają…..

 • T
  Tomasz

  piątek, 19 października, 2018

  Dlaczego Klimek nie powinna być prezydentem?

  – bo okłamała wyborców obiecując likwidację Holdikomu i bizancjum w spółkach komunalnych
  – bo zwiększyła wynagrodzenia prezesów spółek i dlatego mieszkańcy płacą wysokie rachunki za wodę, ścieki, śmieci, bilety MZK, ogrzewanie, opłatę targową, wstęp na Piaski, basen, lodowisko czy bilety parkingowe – koszty prezesów, którzy zarabiają po 10.000 – 20.000 zł na miesiąc muszą pokrywać mieszkańcy w podanych wyżej opłatach!
  – bo nie ściągnęła żadnej firmy z dobrymi miejscami pracy do Ostrowa, a ostrowianie muszą pracować w Ociążu czy Odolanowie
  – bo utrzymuje w Ostrowie zupełnie niepotrzebną instytucję jaką jest Straż Miejska, która kosztuje ostrowian 2.000.000 zł rocznie!
  – bo zdecydowała o lokalizacji przedszkola ,,Calineczka” przy ruchliwym skrzyżowaniu i dlatego dzieci tam uczęszczające muszą się truć spalinami – również plac zabaw od strony ulicy to ,,genialne” posunięcie! Czy ta decyzja jest dla dobra dzieci?
  – bo podniosła i tak ogromne pensje prezesów spółek komunalnych (w 2016 r. na pensje prezesów zarządów spółek wydano 2.500.000 zł a w 2017 roku już ponad 3.000.000 zł!
  bo jest hipokrytką zarzucając kontrkandydatom partyjność, a sama jest popierana przez SLD
  bo wykorzystała miejskie bilbordy do chwalenia się ,,sukcesami” miasta, ale trudno nie zauważyć, że okres chwalenia przypadł na okres wyborczy! Kto na tym zyskał? Ostrowianie? Kontrkandydaci do urzędu prezydenta?
  Bo nawet na bilbordach podaje nieprawdę! Zdjęcie Wylotowej w całości, a za jej kadencji wybudowano 300 metrów! Chwali się gabinetami stomatologicznymi w szkołach, ale zapomina dopisać w ilu są, a w ilu ich nie ma itp., itd
  bo reforma edukacji w Ostrowie jest nieudana, a prezydent nie potrafi zaplanować budżetu oświaty, ale za to premie dla podległych jej urzędników potrafiła zaplanować wysokie!
  – bo wydaje za pieniądze ostrowian propagandową gazetę, która kosztuje ostrowian 200.000 zł rocznie. Nie ma na co w Ostrowie wydawać kasy?
  – bo ośmiesza się startując w dziwnych konkursach jak np. ,,Kobieta charyzmatyczna”, a płacą za tę błazenadę spółki komunalne, które utrzymują ostrowianie płacąc za wodę, ścieki, ogrzewanie itp.
  – bo poświęca mnóstwo czasu nie na działania na strategię dla miasta, a spotkania z emerytami, działkowcami itp. a ostrowanie mają już dość a sztucznych uśmieszków i przytulania. Kobieto! Przytul się do męża!
  – bo zachęca ostrowian do jazdy miejskimi rowerami zamiast apelować ,,Siedźcie w domu” bo Ostrów ma najgorsze powietrze w Wielkopolsce! Smog aż dusi!
  – bo wymienia w mieście porządne lampy sodowe (pomarańczowe światło) na ledowe (trupie światło). Pogorszyła się widoczność szczególnie na chodnikach Ostrów po wymianie oświetlenia w nocy wygląda fatalnie… Jak za komuny kiedy świeciły tylko lampy rtęciowe!
  – bo przez 4 lata swojej kadencji nie podjęła starań o szkołę wyższą w Ostrowie (na debacie powiedziała, że ,,Ostrów przespał czas”, a sama co zrobiła w tym zakresie), a młodym ostrowianom mówi, że mogą przecież studiować w Kaliszu. Czy ona jest prezydentem Ostrowa czy Kalisza?
  – bo ,,zaorała” sprawę ramy północnej zaplanowanej od Galerii Ostrovia do Poznańskiej
  bo zdecydowała o budowie hali sportowej praktycznie bez parkingów!
  – bo nie ma żadnej wizji rozwoju miasta, a Ostrów dziadzieje coraz bardziej!

 • T
  Tomasz

  piątek, 19 października, 2018

  Dlaczego Klimek nie powinna być prezydentem?

  – bo okłamała wyborców obiecując likwidację Holdikomu i bizancjum w spółkach komunalnych
  – bo zwiększyła wynagrodzenia prezesów spółek i dlatego mieszkańcy płacą wysokie rachunki za wodę, ścieki, śmieci, bilety MZK, ogrzewanie, opłatę targową, wstęp na Piaski, basen, lodowisko czy bilety parkingowe – koszty prezesów, którzy zarabiają po 10.000 – 20.000 zł na miesiąc muszą pokrywać mieszkańcy w podanych wyżej opłatach!
  – bo nie ściągnęła żadnej firmy z dobrymi miejscami pracy do Ostrowa, a ostrowianie muszą pracować w Ociążu czy Odolanowie
  – bo utrzymuje w Ostrowie zupełnie niepotrzebną instytucję jaką jest Straż Miejska, która kosztuje ostrowian 2.000.000 zł rocznie!
  – bo zdecydowała o lokalizacji przedszkola ,,Calineczka” przy ruchliwym skrzyżowaniu i dlatego dzieci tam uczęszczające muszą się truć spalinami – również plac zabaw od strony ulicy to ,,genialne” posunięcie! Czy ta decyzja jest dla dobra dzieci?
  – bo podniosła i tak ogromne pensje prezesów spółek komunalnych (w 2016 r. na pensje prezesów zarządów spółek wydano 2.500.000 zł a w 2017 roku już ponad 3.000.000 zł!)
  – bo jest hipokrytką zarzucając kontrkandydatom partyjność, a sama jest popierana przez SLD
  bo wykorzystała miejskie bilbordy do chwalenia się ,,sukcesami” miasta, ale trudno nie zauważyć, że okres chwalenia przypadł na okres wyborczy! Kto na tym zyskał? Ostrowianie? Kontrkandydaci do urzędu prezydenta?
  – bo nawet na bilbordach podaje nieprawdę! Zdjęcie Wylotowej w całości, a za jej kadencji wybudowano 300 metrów! Chwali się gabinetami stomatologicznymi w szkołach, ale zapomina dopisać w ilu są, a w ilu ich nie ma itp., itd
  – bo reforma edukacji w Ostrowie jest nieudana, a prezydent nie potrafi zaplanować budżetu oświaty, ale za to premie dla podległych jej urzędników potrafiła zaplanować wysokie!
  – bo wydaje za pieniądze ostrowian propagandową gazetę, która kosztuje ostrowian 200.000 zł rocznie. Nie ma na co w Ostrowie wydawać kasy?
  – bo ośmiesza się startując w dziwnych konkursach jak np. ,,Kobieta charyzmatyczna”, a płacą za tę błazenadę spółki komunalne, które utrzymują ostrowianie płacąc za wodę, ścieki, ogrzewanie itp.
  – bo poświęca mnóstwo czasu nie na działania na strategię dla miasta, a spotkania z emerytami, działkowcami itp. a ostrowanie mają już dość a sztucznych uśmieszków i przytulania. Kobieto! Przytul się do męża!
  – bo zachęca ostrowian do jazdy miejskimi rowerami zamiast apelować ,,Siedźcie w domu” bo Ostrów ma najgorsze powietrze w Wielkopolsce! Smog aż dusi!
  – bo wymienia w mieście porządne lampy sodowe (pomarańczowe światło) na ledowe (trupie światło). Pogorszyła się widoczność szczególnie na chodnikach Ostrów po wymianie oświetlenia w nocy wygląda fatalnie… Jak za komuny kiedy świeciły tylko lampy rtęciowe!
  – bo przez 4 lata swojej kadencji nie podjęła starań o szkołę wyższą w Ostrowie (na debacie powiedziała, że ,,Ostrów przespał czas”, a sama co zrobiła w tym zakresie), a młodym ostrowianom mówi, że mogą przecież studiować w Kaliszu. Czy ona jest prezydentem Ostrowa czy Kalisza?
  – bo ,,zaorała” sprawę ramy północnej zaplanowanej od Galerii Ostrovia do Poznańskiej
  – bo zdecydowała o budowie hali sportowej praktycznie bez parkingów!
  – bo nie ma żadnej wizji rozwoju miasta, a Ostrów dziadzieje coraz bardziej!

 • W
  Władek

  piątek, 19 października, 2018

  Wszyscy się napalają na pieniądze od rządu, które niby pan senator ma załawić. Ale może być tak, że niedługo rząd się zmieni i wtedy co? Zostaniemy z ręką wiadomo gdzie. Zresztą rząd nam nic nie da, bo nie ma. Najpierw nam zabierze a potem się będzie nazywało że dostaliśmy. Stare powiedzenie – „umiesz liczyć, licz na siebie”. Nie dajcie się nabrać na czary członków PiS.