Rozbudowa SP13 i inwestycje w zakresie tzw. zielono-niebieskiej infrastruktury. To plany, na których realizację zabezpieczono pieniądze w miejskim budżecie.
Radni Rady Miejskiej Ostrowa Wielkopolskiego spotkali się na nadzwyczajnej sesji. Jedną z podejmowanych uchwał była konieczność wprowadzenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej na lata 2025-2048.
Chodziło o wprowadzenie dodatkowych pieniędzy na zabezpieczenie kolejnych inwestycji w mieście. Pierwsza z nich to budowa sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim zlokalizowanej na Osiedlu Pruślin wraz z rozbudową placówki o sześć sal lekcyjnych i stołówkę. – Dzisiaj ta szkoła pracuje w systemie dwuzmianowym. Jest to sytuacja niedopuszczalna, z którą chcemy skończyć. Wprowadziliśmy 9,5 mln zł zabezpieczając sporą część środków, które potrzebne nam będą do realizacji tej inwestycji – tłumaczy Mikołaj Kostka, wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Samorząd – jak poinformował w rozmowie telefonicznej Mikołaj Kostka – planuje do 11 kwietnia złożyć wniosek do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego o dofinansowanie inwestycji przy SP13. – W drugiej połowie przyszłego roku niezależnie od tego czy otrzymamy tę dotację czy nie, planujemy ogłosić przetarg w celu wyłonienia wykonawcy tej inwestycji – dodaje wiceprezydent.
Drugą zmianą w budżecie miasta, którą władze Ostrowa zaproponowały radnym podczas nadzwyczajnej sesji było zabezpieczenie dodatkowych środków na projekt tzw. zielono-niebieskiej architektury. Na ten cel zabezpieczono 6,5 mln zł. W przypadku tych inwestycji samorząd planuje, do 30 kwietnia – złożyć wnioski o dofinansowanie ze środków unijnych. – Planujemy złożyć wniosek na dofinansowanie budowy części korektora kanalizacji deszczowej. Od ulicy Powstańców Wielkopolskich aż do ulicy Bojanowskiego. Tak aby minimalizować podtopienia spowodowane intensywnymi opadami deszczu – informuje Mikołaj Kostka.
Częścią programu zielono-niebieskiej inwestycji w mieście wartej 23 mln złotych będzie też – jak mówi wiceprezydent – rewitalizacja ostrowskiego rynku wraz z remontem krótkich odcinków ulic Wrocławskiej i Raszkowskiej. Trzecia część projektu to stworzenie zielono-niebieskiej infrastruktury przy Szkole Podstawowej nr 4 przy ulicy Waryńskiego. Radni przyjęli uchwałę. Za zagłosowało 22 radnych, jeden wstrzymał się od głosu.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz