Żyły w strasznych warunkach. Pomoże stowarzyszenie

0
TOZ oddział w Białymstoku zwrócił się do Ostrowskiego Stowarzyszenia Miłośników Zwierząt z prośbą o pomoc w akcji, której celem jest odebranie ok.100 psów i kilkunastu kotów, które w skandalicznych warunkach przetrzymywane są i rozmnażanie bez jakiejkolwiek kontroli przez starsze małżeństwo z okolic Drohiczyna.

Zwierzęta żywione są odpadami, brodzą w fekaliach, nie mają schronienia odpowiedniego do panujących warunków atmosferycznych. Właściciele nie są zainteresowani sterylizacją i kastracją zwierząt, sytuacja jest dramatyczna. Sprawa dzięki mediom została nagłośniona w całym kraju.

Stowarzyszenie zaangażowało się w pomoc zwierzętom. – Sfinansujemy sterylizację pięciu suczek. Opłaciliśmy także transport trzech młodych, nie mają roku, suczek. Trafiły one do Międzygminnego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Wysocku Wielkim, gdzie będą czasowo przebywać. W tym czasie zostaną na koszt naszego Stowarzyszenia przebadane, zaszczepione i wysterylizowane, ewentualnie w razie potrzeb, leczone. Stowarzyszenie pokrywać będzie całkowite koszty utrzymania piesków w schronisku – mówią pracownicy schroniska.

Suczki są już bezpieczne, w nowych warunkach czują się nieco zagubione, ale ufnie czekają na adopcję.

Szukamy dla nich domów, bardzo prosimy osoby zainteresowane adopcją o kontakt za pośrednictwem maila osmzostrow@gmail.com lub fb.

Suczki będą zdrowe, zaszczepione, wysterylizowane. Oferujemy wstępną pomoc – zakup „wyprawki” – obraża, smycz, smaczki, legowisko, karmę na dobry początek w nowym domu.

Tymczasem maluchy czekają w schronisku na odwiedziny, spacer i odrobinę czułości.

 

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick