Zwycięstwo piłkarzy ręcznych na inaugurację gry w Arenie Ostrów

Niedziela w Ostrowie Wielkopolskim stała pod znakiem debiutu piłkarzy ręcznych KPR-u Ostrovii w Arenie Ostrów. Pierwszy mecz w otwartej 10 listopada hali widowiskowo-sportowej. Zanim rozpoczęło się granie, gospodarze otrzymali medale za zwycięstwo w I lidze w poprzednim sezonie. Przez pandemię koronawirusa ceremonia mocno się przesunęła. Przedstawiciele Związku Piłki Ręcznej w Polsce wykorzystali okazję, jaką była inauguracja i wręczyli odznaczenia zawodnikom KPR-u.

Kiedy rozpoczął się mecz, oba zespoły grały dość niemrawo, ale już w pierwszych minutach lekką przewagę wypracowali sobie szczypiorniści z Ostrowa. Na przerwę oba zespoły schodziły przy remisie 8:8. W drugiej odsłonie gra także była wyrównana i Ostrovia musiała się mocno nagimnastykować, aby wyjść na prowadzenie i utrzymać je do końca. Nie było o to łatwo, ale lepiej punktujący gracze byli po stronie gospodarzy. Najlepiej spisał się – co nie jest zaskoczeniem – Patryk Marciniak rzucając 7 bramek. Dla rywali najwięcej, bo 4 bramki zdobył Michał Wysocki.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie, choć to beniaminek w I lidze mężczyzn, postawił trudne warunki rywalom i do końca nie było wiadomo, kto wygra. Ostatecznie zwycięstwo przypadło Ostrovii stosunkiem bramek 19:18.

Przez większość drugiej połowy prowadzenie Ostrovii wynosiło jedną, dwie lub trzy bramki. Najwyższe było w 39. minucie (12:8) i w 48. (15:11). Później gra wyrównała się, a o ostatecznym rezultacie zadecydowała bramka Michała Bałwasa rzucona w 59. minucie.

Za tydzień mecz w Lesznie. Będzie to przedostatnia kolejka I rundy obecnego sezonu.

Zobacz mecz KPR Ostrovii z UKS-em GOKiS Kąty Wrocławskie

Komentarze (23)
  • K
    Kibic

niedziela, 29 listopada, 2020

Nie wiem co dzieje się z ostrovią ale to nie to samo co rok temu skuteczność bez szału. Marciniak widać że jeszcze nie ma tyle siły ale nie tylko on jest od rzucania. Wzmocnienie które przyszło i mogło by go nie być bo z tymi zawodnikami nic więcej nie gramy. Tacy zawodnicy powinni dorzucać po 4-5 bramek na mecz. Gajek chyba wykorzystał limit swoich szans po dzisiejszym meczu. Chłopaki każdy trzyma za was kciuki wygrajcie te 2 mecze i mocno przepracujcie ten okres w przerwie.

Odpowiedz
  • A
    Anonimek

Ogólnie chyba trenerzy trochę mało myślą 2 mecz gdzie Krzywda wychodzi w 2 połowie i zdobywa bramki i zaraz po Marciniaku jest jednym z pewniajszych zawodników do zdobywania bramek. Panowie trenerzy budzimy się bo zaraz wam ucieknie wszystko bardzo słaby mecz.

Odpowiedz
  • O
    Ostroviak

I to się oglądało dobra robota drużyno. Szczypie w oczy ten napis bm slam stal!!! Ten napis powinien być w domu pani prezydent. Kpr OSTROVIA ten napis powinien być na tej hali. Kks&TS&KPR

Odpowiedz
  • B
    Bla

Krzywda Salomon TRENERZY KUR.. CO WY ROBICIE ZAWODNIKOW DO OBRONY DO ZMIANY ŻEBY INNI ODPOCZĘLI. Ale nie lepiej łazić przy lini z łapami w kieszeni.

Odpowiedz
  • K
    Kibic

To nie jest ta drużyna Ostrovi z przed 3 lat. Łatwo jest zmienić trenera. Piłkarze wytrenowani przez poprzednika grali bardzo dobrze przez dwa sezony. A w tym sezonie widać braki w szkoleniu. Dwóch trenerów a efekty coraz gorsze. Pokazały to przede wszystkim dwa ostatnie mecze. Łatwo jest korzystać z wyszkolenia piłkarzy i zbierać sukcesy a tym obecnym trenerom coś nie wychodzi. A już byli w extra lidze!!!!

Odpowiedz
  • K
    Kibic

Ponoć pandemia i zakaz kibiców.To co tam robiła świta z Panią Prezydent.Większość bez maseczek????

Odpowiedz
  • M
    myślący

To ja jeszcze raz, może ktoś z miasta odpowie 😀

Piękne te maty do piłki ręcznej. Świetnie wyglądają linie. Wszystko zgodnie z zapowiedziami sprzed kilku miesięcy. Brawo włodarze Ostrowa! Ktoś za to odpowie?

Odpowiedz
  • TK
    też kibic

Do wszystkich malkontentów: póki co to ten zespól razem z tymi trenerami wygrał pierwszą ligę i to jest fakt. Trzeba cieszyć się z wygranych i mieć trochę wiedzy, podstawowi zawodnicy po kontuzji, albo kontuzjowani, mecz na nowej hali (jak na wyjeździe ) do tego ta ,,pompa” ,a Krzywda może się zmieniać gdy ma ławkę po swojej stronie itd. można by pisać więcej,ale kibice są najmądrzejsi.

Odpowiedz
  • K
    Kibic

Ciekawe dlaczego ostatnie minuty i Marciniaka nie ma zawodnika który rzuci albo wejdzie a Gajek nie zrobi tego. Panowie trenerzy nie wydaje wam się że w ten sposób blokujecie młodego chłopaka i jest pod presją że zepsuje rzut i zaraz zejście a sama ta zmiana nic lepszego nie daje a nawet gorzej jest.

Odpowiedz
  • K
    kibic

Pe bramkowe w meczu ręcznych wygląda jak choinka, 6 kolorów, 6 reklam, a gdzie przejrzystość boiska, lini, jakąś porażka kolorowanka

Odpowiedz
  • ŻTŻ
    Żużel tylko żużel

poniedziałek, 30 listopada, 2020

To kalectwo nie pasuje na taką halę…Podobnie jak kopaczobiegacze powinni grać na jakimś gnojowisku albo betonie ha ha

Odpowiedz
  • K
    kibic

im wieksze wzmocnienia tym gorsza gra, duet trenerski do wymiany, nich trenuj dzeci na wf i to tylko zdalnie…

Odpowiedz
  • O
    Obserwator

Hmm…tak tylko żużel !!! He he szczególnie od listopada do marca — cepie żużlowy !!! Z dziadkami żużlowcami na czele… jak panowie z Mercedesa skończą sypać kasę to na stadionie zrobią miejsce do wypasania owiec !!! W temacie hali i parkietu — słabizna po całości – sama hala – REWELACJA !! Uważam ze drużyny klasy europejskiej spokojnie mogą grać… nasza drużyna – no cóż dużo do życzenia… myśle ze ta 1 liga to wszystko co do naszych marzeń… bynajmniej na najbliższe 10 lat