ZUS informuje. Zostały tylko cztery dni na opłacenie składek

0
Rok 2018 to czas kiedy ZUS dorobił się wreszcie tylu odbiorców nowego systemu, że zdecydował się wprowadzić zmiany. By uregulować swoje zobowiązania każdy przedsiębiorca zamiast trzech, zleci jeden przelew. Pozytywna zmiana niesie za sobą jednak pewne ryzyko.

Dotychczas potrzebne były trzy różne przelewy. Od 1 stycznia każdy przedsiębiorca, nawet ten prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, rozliczy się jednym z ZUS jednym przelewem za pomocą e-składki. Na chwilę obecną, już składkę grudniową przedsiębiorcy muszą opłacać w nowy sposób.

ZUS już od dłuższego czasu informował o zmianach, które wprowadzi w 2018 roku. Od dłuższego czasu wysyłał do przedsiębiorców indywidualne rachunki, na których trzeba regulować składki. Jeszcze w listopadzie dowiadywaliśmy się, że mimo wszystko było wiele zwrotów takich korespondencji.

Czas ucieka i 10 stycznia mija termin opłacenia składek. Wszyscy ci, którzy nie odebrali swojego numeru, aby otrzymać indywidualny numer konta musza się do udać do Zakładu, sprawdzić na stronie ZUS (muszą mieć numery NIP i REGON) lub wejść do systemu Płatnik.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick