ZUS debatuje. System emerytalny pod lupą

0

„Bezpieczeństwo dzięki odpowiedzialności” – na debatę pod takim hasłem ostrowski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych zaprosił dziś ekspertów z sektora emerytalnego, by dyskutować o finansowej przyszłości Polaków. Wnioski z dyskusji zostaną uwzględnione w tzw. Zielonej Księdze skierowanej do rządu. 

Odpowiedzialny Polak to obywatel, który myśli o finansowej przyszłości. Tą w sposób bezpieczny ma gwarantować godna emerytura – takie przesłanie miało wypływać z dzisiejszej debaty zorganizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim.

Specjaliści z sektora rynku ubezpieczeń społecznych dyskutowali o systemie emerytalny w Polsce analizując sytuację demograficzną w regionie i całym kraju, stopę bezrobocia, aktywność osób emerytowanych na rynku pracy czy w końcu wysokość emerytur. Wszystkie wnioski z debaty posłużą do opracowania tzw. Zielonej Księgi z terenu Południowej Wielkopolski. Ten dokument będzie skierowany do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i pomocny w opracowywaniu kierunku rozwoju systemu emerytalnego w Polsce.

Więcej w materiale video i dzisiejszych „Wydarzeniach” telewizji Proart.

Paulina Szczepaniak
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick