Żubry na fali. LKS Gołuchów pokonał Centrę Ostrów Wielkopolski

0
LKS Gołuchów wygrał 2:0 z Centrą Ostrów Wielkopolski. Żubry pokonały pewnie silnego rywala na własnym stadionie i poważnie myślą o awansie do III ligi. Wygrali nie tylko liczbą bramek, ale również taktyką, dzięki której przeciwnicy nie mieli zbyt wiele do powiedzenia na boisku.

W derbowym meczu na szczycie wielkopolskiej IV ligi LKS Gołuchów pokonał 2:0 Centrę Ostrów Wielkopolski. Oba zespołu rywalizują w górnej połowie tabeli, a Żubry chcą się włączyć w walkę awans do III ligi. W sobotę potwierdziły świetną formę, nie dając dojść do słowa gościom.

Od początku meczu gospodarze przejęli inicjatywę, dobrze przesuwali się po boisku, byli aktywni w ataku i skutecznie zamknęli skrzydła dla rywali, którzy nie potrafili sobie z tym poradzić. Do przerwy prowadzili 1:0 po golu z rzutu karnego w wykonaniu Krystiana Benuszaka. Po zmianie stron niewiele się zmieniło, choć Centra próbowała agresywniej zaatakować. Napastnicy nie mogli jednak liczyć na wiele podań, ponieważ skrzydła nadal nie pracowały w odpowiedni sposób, bo rywale przejmowali piłkę w tych strefach.

Tuż przed zejściem z boiska na listę strzelców wpisał się Jakub Szymkowiak, który podwyższył na 2:0 i ustalił wynik spotkania.

LKS Gołuchów zajmuje trzecie miejsce w tabeli (59 punktów) i traci pięć punktów do lidera – Pogoni Nowe Skalmierzyce. Centra plasuje się na piątej pozycji i ma 50 oczek.

LKS Gołuchów – Centra Ostrów Wielkopolski 2:0 (1:0)

1:0 – Krystian Benuszak (26.)
2:0 – Jakub Szymkowiak (83.)