ZST gra z WOŚP. Furorę zrobił… „niepytajnik”

0
Popularny ostrowski "ZAP" czyli Zespół Szkół Technicznych od wielu lat gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Tam finał WOŚP trwa nie jeden, a kilka dni. Licytacjom nie ma końca, a pod młotek idą takie fanty jak na przykład... niepytajniki. Co to takiego? Uczniowie tej szkoły doskonale wiedzą o co chodzi i walczą o nie dosłownie jak lwy! Wszystko oczywiście w szczytnym celu.

Mają z tego ogromną frajdę, a w dodatku każdego roku udaje im się zebrać nawet kilkanaście tysięcy złotych. Uczniowie ostrowskiego Zespołu Szkół Technicznych tworzą bardzo zgrany i prężnie działający sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Są licytacje fantów, w których udział bierze cała szkoła, począwszy od uczniów, przed nauczycieli po pracowników administracji. Dodatkowo Ostrowski Klub Krótkofalowców SP3POW mający siedzibę w Zespole Szkół Technicznych nadaje w świat sygnał o tym, że w Polsce „gra” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

OGLĄDAJ NA ŻYWO finał WOŚP 2020! Będziemy w całym regionie!

Tuż przed weekendem uczniowie zorganizowali kolejną wielką licytację. Były „wośpowe” gadżety, ale i bardzo oryginalne fanty, takie jak… niepytajniki. To pewnego rodzaju vouchery upoważniające do zwolnienia z odpytania przez nauczyciela danego ucznia bądź całej klasy. Licytacja „Niepytajnika pani Sroki” [nauczyciel geografii – przyp.red.] była niezwykle zacięta. Łącznie fant poszedł za ponad 300 złotych. System licytacji w ZST jest także nietypowy. Licytacja jest „złotówkowa”, czyli każdy podbijający stawkę od razu wrzuca daną kwotę do puszki WOŚP. Szczegóły wyjaśniają uczniowie w materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick