ZST-E znów najlepszy. Teraz czas na półfinał wojewódzki [WIDEO]

3
W Zespole Szkół Transportowo-Elektrycznych rozegrano kolejny etap mistrzostw Polski szkół średnich. W rozgrywkach rejonowych znów najlepsza okazała się drużyna gospodarzy, która pokonała Zespół Szkół Technicznych. Teraz przed zespołem prowadzonym przez Rafała Stempniaka walka w półfinale województwa Wielkopolskiego.

W rejonowych zawodach okręgu kaliskiego wzięło udział siedem szkół. Obok dwóch przedstawicieli Ostrowa Wielkopolskiego, zagrały także drużyny z Pleszewa, Ostrzeszowa, Koźmina Wielkopolskiego, Kalisza oraz Kępna. W finale znów spotkały się ekipy ZST-E oraz przedstawiciele ZAP-u, czyli Zespół Szkół Technicznych. W hali przy ul. Kantaka triumfowali gospodarze, wygrywając 15:7.

Finał rejonowy był powtórką z rozrywki jeśli chodzi o mistrzostwa Ostrowa Wielkopolskiego. Kilkanaście dni temu także o zwycięstwo walczyły reprezentacje ZST-E oraz ZAP-u. Znów lepsi byli przedstawiciele gospodarzy, którzy od lat dzielą i rządzą już nie tylko w okręgu kaliskim.

Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych to zbiór szczypiornistów, którzy na co dzień trenują w KPR Ostrovia. W Zespole Szkół Teletechnicznych jest ich zdecydowanie mniej. Mikołaj Bestian czy Łukasz Wołowicz to za mało na Gracjana Wróbla czy Jakuba Przybylskiego.

Teraz przed ZST-E półfinał wojewódzki, którego są faworytem. Sami zawodnicy, trenerzy oraz nauczyciele nie chcą głośno mówić o celach na ten sezon, ale siła zespołu jest na tyle rażąca, że ostrowska szkoła jest zaliczana do najlepszych w całym kraju.

Zespół Szkół Transportowo-Elektrycznych dzięki zwycięstwu w zawodach rejonowych może starać się teraz o organizację półfinału wojewódzkiego. Szkolny Związek Sportowy w przeciągu kilku najbliższych dni podejmie decyzję w tej sprawie.

W finale pocieszenia, czyli w spotkaniu o trzecie miejsce drużyna z Kalisza pokonała reprezentację Koźmina Wielkopolskiego.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick