ZSP 2 w Krotoszynie będzie współpracować z Tarczyńskim

0

W miejscowości Ujeździec Mały podpisano umowę o współpracy między firmą Tarczyński S.A. a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Krotoszynie. Umowę podpisali  właściciel firmy  Jacek Tarczyński, wicestarosta krotoszyński Paweł Radojewski  oraz dyrektor szkoły Roman Olejnik. Co ciekawę właściciel firmy jest absolwentem Technikum Przemysłu Mięsnego w Krotoszynie.

To właśnie na trasie Sułów – Trzebnica w miejscowości Ujeździec Mały mieści się siedziba jednego z najnowocześniejszych zakładów mięsnych w Europie. Firma  Tarczyński słynie przede wszystkim z produkcji kabanosów. Warto  podkreślić, że właściciel firmy jest absolwentem Technikum Przemysłu Mięsnego w Krotoszynie, podobnie jak dyrektor  dwójki   Roman Olejnik.

Strony umowy ustaliły podjęcie współpracy w zakresie kształcenia i rozwoju zawodowego, zdobywania wiedzy  i umiejętności przez młodzież uczącą się w szkole w celu optymalnego przygotowania  do podjęcia i wykonywania pracy zawodowej. Patronatem firmy objęto klasy kształcące w zawodzie: technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik ekonomista i technik organizacji reklamy oraz zasadnicza szkoła zawodowa przygotowująca do zawodu wędliniarza.

Ważnym celem współpracy jest  zrealizowanie naboru do klasy kształcącej pracowników branży mięsnej. Dla dwójki byłaby to reaktywacja  dawnego mięśniaka, z którego dumni byli mieszkańcy Krotoszyna. Zakład Tarczyński natomiast pozyskałby do pracy wykształconych fachowców, tak poszukiwanych na rynku pracy.

Podpisanie partnerskiej umowy ze znaną firmą to ważny krok w rozwoju szkolnictwa zawodowego na terenie naszego powiatu.

Tekst i zdjęcia: ZSP 2 Krotoszyn

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick