ZSP Lenartowice w finale konkursu WOŚP

0
Już po raz szósty w Warszawie odbędzie się finał Ogólnopolskiego Konkursu Ratujemy i Uczymy Ratować. W najbliższą sobotę dzieci z 10 szkół podstawowych z całego kraju, w tym ZSP z Lenartowic (pow. pleszewski), wezmą udział w grze miejskiej, w ramach której wykonywać będą zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy na tle najciekawszych zakątków stolicy.

Ogólnopolski Konkurs Ratujemy i Uczymy Ratować zorganizowany jest dla szkół podstawowych objętych programem edukacyjnym realizowanym przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Ma on na celu popularyzację wiedzy na temat pierwszej pomocy.

– Kilka lat temu pomyśleliśmy, że chcemy dać coś więcej szkołom i dzieciom, które są w naszym programie, wpadliśmy więc na pomysł zorganizowania konkursu z finałem w jednym miejscu, gdzie dzieciaki będą mogły rywalizować ze sobą pokazując umiejętności małych ratowników. To super zabawa dla dzieciaków, dla nauczycieli, ale także możliwość zdobycia dla szkół bardzo atrakcyjnych nagród – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

Gra miejska w Warszawie to ostatni, trzeci etap konkursu. W ramach pierwszego należało przesłać do Fundacji własnoręcznie wykonaną tablicę edukacyjną związaną z ratowaniem ludzkiego życia – wpłynęło ponad 250 zgłoszeń. Drugi etap konkursu polegał na stworzeniu gry edukacyjnej. Do Fundacji nadesłanych zostało 46 niesamowitych prac uczniów i ich nauczycieli. Ostatecznie do finału zakwalifikowanych zostało 10 szkół.

Jesteśmy bardzo zbudowani! Gry które przyszły do Fundacji zapewniły jurorom wiele godzin przyjemności i rozrywki. Grając i testując wszystkie nadesłane prace czuliśmy się niesamowicie, wchodząc wyobraźnią w świat stworzony przez małych twórców gier. Teraz zapraszamy finalistów do stolicy, gdzie tym razem to oni będą mogli zagrać w naszą, miejską grę, pokazując umiejętności ratowania życia – dodaje Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

 Rywalizacja polegać będzie na współzawodnictwie Reprezentacji Ratowniczych w konkurencjach łączących w sobie zajęcia ruchowe z wiedzą na temat podstawowych czynności ratujących życie, które obejmuje Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” prowadzony przez Fundację WOŚP.

Jednym z punktów gry miejskiej będzie udzielenie pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a więc prawidłowe przeprowadzenie resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszystko w ramach zaaranżowanej sytuacji i na fantomach – uspokaja Małgorzata Bochniak koordynator Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”.

Całość gry rozlokowana jest w centrum Warszawy. Uczestnicy będą poruszać się po mieście zarówno na pieszo, jak i komunikacją miejską, lokalizując punkty na podstawie przekazanej im mapy. Każdy punkt to ciekawostka na planie miasta, a także zadanie do wykonania.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick