Zobacz więcej za pół ceny. Dobrzyca dołącza do akcji

0
Trzecia edycja Akcji "Polska zobacz więcej - weekend za pół ceny" organizowana przez Polską Organizację Turystyczną odbędzie się w dniach 6 - 8 października 2017 r. Założeniem Akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny” jest stworzenie banku ofert produktów i usług turystycznych w atrakcyjnych, obniżonych cenach.

Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy zostało partnerem akcji, w związku z tym w dniach 6-8 października wszyscy zwiedzający zapłacą znacznie mniej za wstęp do placówki. Bilety normalne, ulgowe i usługę przewodnicką będzie można nabyć za połowę ceny.

W dobrzyckim muzeum aktualnie na gości czeka m.in. stała wystawa poświęcona dziejom ruchu wolnomularskiego, w którym czynnie uczestniczyli również właściciele Dobrzycy – twórca jej świetności gen. Augustyn Gorzeński i jego następca gen. Kazimierz Turno.

Wśród eksponatów prezentowanych na wystawie są m.in. związane z lożami wolnomularskimi różnych obediencji najbardziej charakterystyczne elementy strojów, w tym słynne kołnierze i fartuszki masońskie kolejnych stopni wtajemniczenia, a także liczne odznaczenia,  naczynia i inne przedmioty lożowe wytworzone przez wolnomularzy najbardziej rozpowszechnionych rytów – francuskiego nowoczesnego i szkockiego dawnego. Całość uzupełnia związana z masonerią literatura – konstytucje, opisy rytuałów, historiografia oraz publikacje polemiczne.

Więcej informacji na temat bieżących ekspozycji i planowanych wydarzeń w Muzeum Ziemiaństwa na stronie internetowej placówki lub na Facebooku muzeum.

źródło: Muzeum Ziemiaństwa w Dobrzycy

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick