Znów najwięcej w powiecie ostrowskim. Na szczęście brak zgonów w regionie

12
fot. pixabay.com
11 483 nowe zakażenia uwzględniono w dzisiejszym raporcie Ministerstwa Zdrowia. Jest też mniejsza liczba zgonów - w Polsce w ciągu doby zmarły 283 osoby (43 tylko z powodu COVID-19). W regionie nie odnotowano żadnych zgonów. Zakażeń jest najwięcej znów w powiecie ostrowskim (70). Kolejne powiaty to krotoszyński (41), pleszewski (41), kępiński (31), jarociński (26), kaliski (17) i ostrzeszowski (17).
redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

12 KOMENTARZE

 1. Nie mogę nadal dowiedzieć się dlaczego w powiecie ostrowskim jest cały czas najwiecej zakażeń koronawirusem. Czy wreszcie ktoś to wyjaśni i wyciągnie z tego wnioski.

 2. Przeklejone z innego portalu informacyjnego z regionu. Zapraszamy redakcję do Starostwa w Ostrowie. Proszę wejść z kamerą do losowego biura. Będzie komplet pracowników i nikogo w masce. To samo w Urzędzie Miasta i w Gminie Ostrów z tym że tam mniej ludzi bo są zmiany. A rozporządzenie DZ.U.2020.2091 z dnia 26.11.2020 paragraf 22 mówi jasno praca zdalna dla większości pracowników do 27 grudnia. Żaden z urzędów nie stosuje prawa. Państwo z dykty skoro nawet instytucje państwowe nie stasują prawa. A my sie dziwimy że społeczeństwo sie nie stosuje. Tak że zapraszamy redaktora z kamerą do którejkolwiek instytucji może uda sie zrobić materiał do ogólnopolskiej. Ciekawe co na to Prezydent, Starosta i Wójt. Pewnie uciekną przed kamerą i zwala winę na sekretarzy.

  • pracownicy muszą się stosować do tego co władze każą, a że władze są nieospowiedzialne i narażają pracowników to już inna sprawa. Na brak wyobraźni czy też zwykłaego zdrowego rozsądzku u władzy trudno niestety liczyć… 🙁 przykre to ale niestety tak jest

 3. Dlaczego najwięcej w powiecie Ostrowskim? Może dlatego, że ludzie lekceważą obostrzenia, nie przestrzegają zasad, brak maseczek u wielu bez konsekwencji. Zero poczucia obowiązku.

  • Niedługo szczepionka. I testowanie. Nikt nie wie jak zareaguje organizm. Ja dziękuję . Ostatnio piosenka powiedziała w tv że nie zaszczepi się bo nie wie czy przeżyje.

  • Tak w sobotę otworzyli galerie i już zakażenia . Śmiech na sali. Już by osoby się zakazily po 1 dniu. Takie protesty w Warszawie i mówili że nie przyczyniły się do wzrostu zakażeń. Widać ktoś pisze byle pisać. A mało się wie po jakim czasie wykazuje zarazenie.

 4. Dlaczego tak dużo przypadków? To proste, rzetelne testowanie. W wielu dużych miastach testuje się 1 osobę z rodziny, czyli średnio trzeba pomnożyć x4. W mniejszych gminach ludzie boją się testów bo nie chcą aby policja przyjeżdżała pod dom i że zostaną bez pomocy w przypadku kwarantanny.

 5. A skąd macie pewność że dane które podają są danymi faktycznymi ? Ludzie nie umierają w Polsce na Covid tylko na niewydolność służby zdrowia do którego doprowadziła ekipa Morawieckiego. Żąglują sobie tymi danymi jak chcą i jak jest im wygodnie. Już straszą trzecia falą, bo muszą jakoś usprawiedliwić powstanie pustych szpitali tymczasowych, za które doją kasę. Lekarz który zatrudnił się na narodowym wprost powiedział że jest mu wstyd za to że w tym uczestniczyc. Pojechał walczyć z pandemia a siedzi 12 godzin w pustej sali i płacą mu za to 2000 zł na GODZINE ! Nocleg dostał w hotelu 5cio gwiazdkowym, w tym w którym kadra piłkarzy zawsze ma zgrupowanie.
  Ja nie twierdzę że wirusa nie ma. On jest, ale nie tak groźny jak go malują. A taki wirus to idealne narzędzie do robienia wałów i to na oczach obywateli.
  Jeśli tak wierzycie Morawieckiemu i spółce, zainstalujecie sobie rządowa aplikacje ProteGoSafe Stop Covid. Z domu nie wyjdziecie, no ale będziecie „bezpieczni”. 😂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick