Zniczomaty konkurencją dla sprzedawców?

4
Często zdarza się, że odwiedzając cmentarz, zapominamy o zakupie wkładu do znicza. Niecodzienne rozwiązanie tego problemu pojawiło się przy niektórych cmentarzach w powiecie ostrowskim. Zniczomaty, bo o nich mowa, to urządzenia do dystrybucji wkładów do zniczy.

Zakupy w automacie kojarzymy raczej z przekąskami czy napojami, jednak mieszkańcom i przyjezdnym podoba się ta nowoczesna forma zakupów.

Zaletą zniczomatu jest jego dostępność. Czynny jest przez całą dobę i znajduje się przy głównym wejściu na cmentarz. Na jego froncie widnieje instrukcja, którą zdołają przeczytać również osoby w podeszłym wieku. Do użycia wystarczy jedynie moneta dwuzłotowa. Po jej umieszczeniu w automacie należy przekręcić pokrętło o 360 stopni i wyjąć wkład.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Powszechna nowoczesność i mechanizacja może jednak zaszkodzić właścicielom kiosków z artykułami cmentarnymi. Zbytnio się jednak nie obawiają. – Maszyna nigdy nie zastąpi człowieka – mówi jedna ze sprzedawczyń.

Zniczomaty pojawiły się już m.in. w Korytach i miejscowości Góra koło Jarocina. Z pewnością takie automaty z biegiem czasu będą pojawiały się przy wielu cmentarzach.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick