Znicze do wykorzystania? Społeczny pomysł w Ostrzeszowie

2
Fot. Facebook/Patryk Jędrowiak-Burmistrz MiG Ostrzeszów
Po co wyrzucać znicze, które mogą jeszcze komuś posłużyć? - z takiego założenia wyszli mieszkańcy Ostrzeszowa, którzy zgłosili pomysł utworzenia przy głównym cmentarzu w Ostrzeszowie miejsca, gdzie każdy chętny może zostawić znicze, by trafiły w kolejne ręce. Pomysł spotkał się z dużym zadowoleniem mieszkańców i zniczy przybywa.

Takie rozwiązanie, mieszkańcy Ostrzeszowa widzieli już w innych miastach i postanowili wprowadzić je w swoim mieście. – Na próbę utworzyliśmy dwa miejsca przy wejściach głównego cmentarza w Ostrzeszowie: przy ulicy Kościuszki i ulicy ks. Stanisława Sobierajskiego. Pomysł ten bardzo spodobał się mieszkańcom, a zniczy przybywa coraz więcej. Niektórzy zostawiają w tych miejscach nawet kwiaty. Zniczy przybywa, ale zobaczymy też, czy będą one znikać – powiedział w rozmowie z portalem wlkp24.info Patryk Jędrowiak, burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów.

Jeśli pomysł się sprawdzi, zostanie przy wejściach do cmentarzy na dłużej, a na pewno pojawi się przed listopadowymi świętami w przyszłym roku.

Znicze do wykorzystania 🕯🔄W odpowiedzi na Wasze prośby przygotowaliśmy miejsca przed cmentarzem w Ostrzeszowie, gdzie…

Opublikowany przez Patryk Jędrowiak – Burmistrz MiG Ostrzeszów Środa, 30 października 2019

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick