„Znicz 2017”: Bezpieczniej niż rok temu, ale akcja trwa

0
Blisko 10 nietrzeźwych kierowców, 30 kolizji drogowych i brak wypadków – tak przedstawia się sytuacja w naszym regionie przed ostatnim już dniem ogólnopolskiej policyjnej akcji „Znicz”. W tym roku było bezpieczniej, mówią zgodnie funkcjonariusze, ale to nie oznacza, że obyło się bez incydentów.

W Ostrowie Wielkopolskim już od minionego piątku 27 października policjanci drogówki patrolowali ulice. Na drogach pojawiło się znacznie więcej patroli niż na co dzień. I słusznie, bo mieli co robić. – Do tej pory odnotowaliśmy 20 kolizji drogowych, a funkcjonariusze zatrzymali 3 kierowców prowadzących pod wpływem alkoholu – informuje st. sierż. Małgorzata Łusiak z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp.

W powiecie jarocińskim zaczęło się niezbyt dobrze. Już 30 października w Żerkowie doszło do karambolu 3 samochodów. Wyglądało groźnie, ale nikomu nic się nie stało. – Oprócz tego mieliśmy 10 kolizji drogowych, a nietrzeźwych kierowców funkcjonariusze zatrzymali około 10. Nadal jednak zbieramy informacje – mówi portalowi wlkp24.info mł. asp. Agnieszka Zaworska z KPP w Jarocinie.

W Pleszewie też spokojniej niż rok temu, choć nie tak jak by się chciało. Wczoraj policjanci zatrzymali 53-latka, który kierował rowerem z zawartością 1,1 promila alkoholu w organizmie. W godzinach wieczornych w Pleszewie doszło do kolizji z udziałem 75-latka kierującego fiatem i 36-latki – kierowcy skody. W tym roku dobrą passę ma natomiast Ostrzeszów. – W tym roku nie było kolizji drogowych, a kierowców „po lekkim spożyciu” można by policzyć na palcach jednej ręki – informuje kom. Radosław Szmaj, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Ostrzeszowie.

Policja w regionie nie odnotowała kradzieży czy aktów wandalizmu na cmentarzach. W tym roku wszystko przebiega spokojnie. Policjanci z Wydziałów Ruchu Drogowego patrolują okolice nekropolii, a w okresie wzmożonego ruchu drogowego kierują ruchem przy największych miejscach pochówku w miastach powiatowych. Funkcjonariusze przypominają też pieszym i rowerzystom o obowiązku posiadania odblasków po zmroku.

W całej Polsce niestety dotychczasowe statystyki policyjne po akcji „Znicz” nie są satysfakcjonujące. Od piątku do dzisiejszego poranka na drogach w całym kraju doszło do 500 wypadków, w których zginęły 42 osoby, a ponad 580 zostało rannych.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick