Ona po pijaku zabiła szczenięta. Oni znęcali się nad psami? Są akty oskarżenia

0
Dwa akty oskarżenia skierowała Prokuratura Rejonowa w Jarocinie przeciwko trzem osobom, którym zarzucono znęcanie się nad zwierzętami. Oba dotyczą trojga mieszkańców powiatu jarocińskiego (dwóch kobiet i mężczyzny).

Pierwszy z nich dotyczy 41-letniej mieszkanki powiatu jarocińskiego, która 8 kwietnia zabiła dwoje szczeniąt, uderzając ich głowami o drewniany element toalety zewnętrznej, po czym wrzuciła je do otworu kloaczego.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

Zatrzymana przez jarocińską policję kobieta. Jak wówczas powiedział nam prokurator Maciej Meler, kobieta przyznała, że dopuściła się tego makabrycznego czynu, ponieważ była pijana.

Drugą sprawą, o której mowa, prokurator zarzucił 27-letniej kobiecie i 30-letniemu mężczyźnie, znęcani się nad dwoma psami. – Mowa o amstafie i mieszańcu, które poprzez utrzymywanie w warunkach rażącego zaniedbania i niechlujstwa, nie zapewnianiu dostępu do odpowiedniej ilości wody oraz pokarmy przez okres wykraczający poza minimalne potrzeby gatunku, co zagrażało zdrowiu tych zwierząt – wyjaśnia Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

ZOBACZ TEŻ: Trzy miesiące aresztu za znęcanie się nad żoną

Oskarżona trójka stanie przed sądem i odpowie zgodnie z nowelizacją ustawy o ochronie zwierząt, które podwyższyło kary za nieuzasadnione zabijanie zwierząt i znęcani się nad nimi. Teraz kara więzienia za taki czyn wynosi trzy, a nie dwa lata. Jeśli sąd uzna, że były to czyny ze szczególnym okrucieństwem, kara może wzrosnąć do 5 lat. – Wobec sprawców dopuszczających się czynów zabronionych związanych ze znęcaniem się nad zwierzętami, orzeczona zostaje nawiązka, której wysokość wynosić może od 1 tys. zł do nawet 100 tys. zł – zaznacza prokurator Meler. Kwota zostaje przekazana na cel związany z ochroną zwierząt.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick