Znęcali się nad psem, a później go zabili. Zatrzymała ich policja

3
Niebywałego okrucieństwa dopuścili się dwa mieszkańcy powiatu ostrowskiego, którzy trafili w ręce policji. Mowa o dwóch mężczyznach, którzy - jak wynika z ustaleń ostrowskiej policji - najpierw znęcali się nad psem, a następnie zabili go.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali informację o skatowanym psie na terenie jednej z posesji w gminie Sośnie. – Mundurowi pojechali pod wskazany adres i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 20 lat, którzy byli podejrzani o znęcanie się nad psem, a następnie doprowadzenie do jego śmierci. Usłyszeli już zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi im za to do pięciu lat pozbawienia wolności – mówi st. sierż. Małgorzata Łusiak, oficer prasowy ostrowskiej komendy.

>> Jesteśmy też na Facebooku. Polub nasz fanpage! <<

To nie pierwszy przypadek znęcania się nad zwierzętami odnotowany w ostatnim czasie w Południowej Wielkopolsce. Niedawno zapadł wyrok w sprawie Szymona J., który przywiązał taśmą klejącą psa Bigi do drzewa pozostawiając go w lesie w Wielowsi na pewną śmierć. Sprawca został skazany na sześć miesięcy pozbawienia wolności, zakaz posiadania zwierząt przez trzy lata oraz wypłatę 2 tys. zł na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt w Wysocku Wielkim.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Kolejni zwyrodnialce . Dobrze że ich mają gnoje. Mam nadzieje że wyrok będzie jeszcze bardziej surowy jak tamten dostał od pieska Bigi. Nie pół roku. Mendy społeczeństwa.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick