Koronawirus na ostrowskiej geriatrii – znane są wyniki!

0
Wynik dodatni u osoby z personelu medycznego oraz u dwóch pacjentów - to wyniki badań wymazów, które zostały pobrane od 17 osób przebywających na Oddziale Geriatrycznym w Ostrowie Wielkopolskim. Zakażeni pacjenci zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Dyrekcja szpitala poinformowała także, że ujemne wyniki powtórnych badań uzyskano na Oddziale Wewnętrznym. W związku z tym odcinek A ostrowskiej interny działa normalnie.

28 lipca informowaliśmy na łamach portalu wlkp24.info o zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 na Oddziale Geriatrycznym w Ostrowie Wielkopolskim. Źródłem patogenu była osoba z personelu medycznego. Od wszystkich pobrano wymazy do badań. Dyrekcja szpitala została poinformowana o wynikach. – Oprócz osoby z personelu medycznego dodatni wynik badań uzyskało dwóch pacjentów oddziału. Zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego w Poznaniu. W piątek zostaną ponownie pobrane wymazy. Jeśli wyniki będą ujemne oddział wróci do normalnego funkcjonowania – poinformowało starostwo powiatowe.

CZYTAJ: Koronawirus na ostrowskiej geriatrii! Oddział został zamknięty

Dobre informacje płyną z ostrowskiego Oddziału Wewnętrznego. Powtórne badania dały ujemne wyniki. To oznacza, że odcinek A ostrowskiej interny wraca do normalności.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick