Znana perkusistka zagra w Odolanowie [zaproszenie]

0
Fundacja Rodziny Wiłkomirskich zaprasza we wtorek, 24 października, na kolejny koncert z artystyczno-edukacyjnego cyklu pod hasłem . Tym razem odbędzie się on w Odolanowie, a jego bohaterem będzie znakomita perkusistka - Magdalena Kordylasińska-Pękala. Wstęp wolny.

Realizowany przez Fundację Rodziny Wiłkomirskich warsztatowo-koncertowy cykl pod hasłem <MUZYKIEM BYĆ…> jest z jednej strony okazją do posłuchania dobrej muzyki w wykonaniu najbardziej utalentowanych młodych artystów, z drugiej – spotkaniem, które ma skłonić młodziutkich adeptów sztuki do rozważań, dlaczego zostali uczniami szkoły muzycznej, czy chcą być zawodowymi muzykami, a jeśli tak to: czy chcą być solistami, kameralistami czy też członkami orkiestr.

Tym razem z początkującymi muzykami i ich rodzicami podczas warsztatów rozmawiała będzie Magdalena Kordylasińska-Pękala. Pochodząca ze Szczecina instrumentalistka jest absolwentką warszawskiej Akademii Muzycznej i Królewskiego Konserwatorium Muzycznego w Kopenhadze oraz laureatką wielu perkusyjnych konkursów. Kilkakrotnie była stypendystką Towarzystwa Przyjaciół Szczecina, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Narodowego Centrum Kultury.

Od 2002 r. Magdalena współpracuje z Miłoszem Pękalą, z którym tworzą duet perkusyjny Hob-beats. Zarówno solo, jak i w duecie, brała udział w wielu prestiżowych festiwalach i koncertach. Od kilku lat jest nauczycielem perkusji w ZPSM nr 4 im. Karola Szymanowskiego w Warszawie i członkiem kwartetu KWADROFONIK – zdobywcy Paszportu Polityki w roku 2014.

W popołudniowym koncercie, który odbędzie się we wtorek, 24 października, w Odolanowskim Domu Kultury o godzinie 17.00, najpierw zaprezentują się uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Odolanowie, a po nich Magdalena Kordylasińska-Pękala z bardzo ciekawym programem złożonym z utworów powstałych w Polsce, Japonii, Brazylii i USA. Usłyszymy kompozycje: Keiko Abe, Neyi Rosauro, Eugene’a Novotneya i Miłosza Pękali oraz opracowanie melodii ludowej (w aranżacji zespołu KWADROFONIK).

Koncert będzie okazją do omówienia historii najważniejszych instrumentów perkusyjnych, przybliżenia sylwetek kompozytorów tworzących dzieła dla perkusistów oraz wspomnień o znakomitej rodzinie Wiłkomirskich, która patronuje całemu przedsięwzięciu.

 

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick