Znamy składy MPPK w Ostrowie. Nie będzie Zmarzlika?

0
Na przestrzeni ostatnich kilku ostatnich dni to druga konferencja z udziałem władz miasta, ostrowskiego klubu i przedstawiciela głównego organizatora imprezy, czyli KFSport z Gdańska. Dwa tygodnie temu do opinii publicznej trafiła informacja, że drugi raz z rzędu mistrzostwa Polski par klubowy zostaną rozegrane w Ostrowie, wczoraj ogłoszono oficjalne składy najlepszych ekip w Polsce.

Fogo Unię Leszno reprezentować będzie para Piotr Pawlicki i Janusz Kołodziej. Betarda Sparta Wrocław do Ostrowa przyjedzie z Maciejem Janowskim i Maksymem Drabikiem w składzie. Cash Broker Stal Gorzów to silny duet Krzysztof Kasprzak i Szymon Woźniak. Piotr Protasiewicz i Patryk Dudek to duet Falubazu Zielona Góra. Mocny w tym sezonie Włókniarz Częstochowa przyjedzie z Adrianem Miedzińskim i Tobiaszem Musielakiem. Ekstraligowego beniaminka z Tarnowa prezentować będą Artur Mroczka i Jakub Jamróg. Gospodarze imprezy, czyli Ostrovia do walki z najlepszymi wystawi duet Patryk Dolny i Kamil Brzozowski.

Wśród wielkich nieobecnych na oficjalnej liście startowej brakuje także będącego ostatnio w świetnej dyspozycji Jarosława Hampela. Zawodnik Fogo Unii Leszno w minionym tygodniu wygrał m.in. silnie obsadzony finał Złotego Kasku w Pile.

Impreza tej rangi jest w Ostrowie Wielkopolskim organizowana drugi raz z rzędu z kilku względów. Pierwszy to świetna organizacja zeszłorocznych zawodów. Drugi to czołówka polskich żużlowców w ośrodku, który cały czas jest głodny ścigania na najwyższym poziomie.

Honorowymi patronatami zawodów w Ostrowie będą Marcin Lijewski, piłkarz ręcznych, wychowanek KPR Ostrovia, były reprezentant Polski olimpijczyk oraz medalista mistrzostw świata oraz Ryszard Czarnecki. Poseł Parlamentu Europejskiego w dacie rozgrywania turnieju finałowego doszukuje się historycznego podtekstu.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick