Znakomity sezon Center Team Odolanów

0

Mijający rok należał przede wszystkim do Dawida Barczaka, który zdobywając dwa tytuły Mistrza Polski (full-contact – Piotrków Trybunalski oraz K-1 – Wrocław) dostał się do kadry narodowej i reprezentował Polskę na mistrzostwach świata w Dublinie (Irlandia). Znakomity wynik w debiucie na ringach w gronie seniorów zaliczył Miłosz Fluder.

Na mistrzostwach świata przegrał pojedynek z Rosjaninem, jednak występ był udanym debiutem na arenie międzynarodowej w granie najlepszych zawodników na świecie.

– Dawid ten rok przepracował bardzo mocno i solidnie. Systematyczne treningi nawet w okresie wakacyjnym dały duże postępy.  Charakter i determinacja jaką posiada Dawid, czyni z niego niebywale silnego zawodnika. Kolejny sezon będzie dla niego trudnym rokiem, ponieważ wkroczy w  starszą kategorię wiekową gdzie jest niezwykle silna obsada. Ale to tylko zwiastuje świetne walki i znakomite zawody w roku 2017 – mówi Tomasz Sroka, trener Center Team Odolanów.

Znakomity wynik w debiucie na ringach w gronie seniorów zaliczył Miłosz Fluder. Zdobywając brązowy medal mistrzostw Polski seniorów w formule low-kick w Otwocku, sprawił ogromną niespodziankę, pokonując bardziej utytułowanych i doświadczonych zawodników.

Tytuł mistrz Polski w tym roku w barwach naszego klubu zdobył także Michał Grzesiak, w formule kick-light, (na co dzień trenujący w Resprct Team Ostrów Wlkp) Michał był także członkiem Kadry w mistrzostwach Europy w Grecji, jednak tam odpadł w eliminacjach.

Bardzo udany występ podczas Pucharu Europy zaliczył także Mateusz Będzieszak zdobywając srebrny medal. Mateusz jest zawodnikiem bardzo inteligentnym i niezwykle podatnym na trening… jednak służba jaką pełni w wojsku nie pozwala mu na ukierunkowany trening – dodaje Sroka.

Bardzo zadowalająca jest również postawa młodych i wkraczających na areny zawodników. Świetnie w tym roku zadebiutował Hubert Sikora, który wywalczył brązowy medal na Pucharze Europy w Ostrowcu Świętokrzyskim w gronie kadetów. Hubert posiada cechy prawdziwego wojownika jest nieustępliwym i bardzo walecznym chłopakiem, ca to gwarantuje duże sukcesy.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Norbert Cierpka. On zadebiutował w gronie seniorów, a to nie lada wyczyn. Pomimo porażek pokazał ogromną wolę walki  i charakter. Jest bardzo sumiennym zawodnikiem i żal że przygodę z kickboxingiem rozpoczął tak późno – mówi dalej.

Dobre pojedynki stoczył w gronie kadetów Jakub Jasiński, który walczył w turnieju międzynarodowym na Słowacji, także w Ostrowcu Świętokrzyskim i mistrzostwach Polski. Jakub ma ogromny potencjał jednak musi okiełznać głowę i będzie  świetnym zawodnikiem.

Debiut w tym sezonie miał również junior Marek Janek, który swoją przygodę z kickboxingiem rozpoczął bardzo późno i jeszcze musimy popracować nad umiejętnościami technicznymi, bo charakter i duszę wojownika posiada.

Wyniki w 2016 roku:

Dawid Barczak (Junior młodszy)

 1. 5-7 luty 2016 Kartuzy  brązowy medal MP kick-light Juniorów
 2. 20 luty 2016  Pucharu Europy SLOVAK OPEN 2016 brązowy medal juniorów kick-light.
 3. 1-3 kwietnia 2016 Ożarów Mazowiecki brązowy medal MP low-kick Junirów młodszych.
 4. 15-17 kwietnia 2016 Piotrków Trybunalski MISTRZ POLSKI full-contact Juniorów młodszych
 5. 10-12 czerwca 2016 Wrocław MISTRZ POLSKI K-1 Juniorów młodszych
 6. 27 sierpień – 3 wrzesień Dublin brązowy medal K-1 Juniorów młodszych
 7.  9-11 grudzień Starachowice brązowy medal Oriental Rules Juniorów

Miłosz Fluder (senior)

 1. 8-10 kwietnia 2016 Brązowy medal low-kick Seniorów

Hubert Sikora (kadet)

 1. 29 kwietnia – 01 maja Ostrowiec Świętokrzyski Puchar Europy brązowy medal kick-light kadetówJakub Jasiński (kadet)
 2. 29 kwietnia – 01 maja Ostrowiec Świętokrzyski Puchar Europy brązowy medal kick-light kadetów.

Marek Janek (junior)

 1. 29 kwietnia – 01 maja Ostrowiec Świętokrzyski Puchar Europy brązowy medal kick-light Juniorów.

Michał Grzesiak (senior)

 1. 5-7 luty 2016 Kartuzy  MISTRZ POLSKI MP kick-light Seniorów
 2. 29 kwietnia – 01 maja Ostrowiec Świętokrzyski Puchar Europy złoty medal kick-light Seniorów.

Mateusz Będzieszak (senior)

 1. 29 kwietnia – 01 maja Ostrowiec Świętokrzyski Puchar Europy srebrny medal kick-light Seniorów.
 2. 22 październik Szczecin Polisch Fighter Cup srebrny medal kick-light seniorów.

 

Maciej Parysek

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick