Znajdź grób za pomocą smartfona. Gdzie i jak to działa?

1
Skanując kod QR znajdziesz grób osoby zmarłej, który chcesz odwiedzić. Na cmentarzu parafialnym przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim wprowadzono elektroniczną ewidencję grobów. O tym w jaki sposób z niej korzystać piszemy na wlkp24.info.

XXI wiek na cmentarzu? Tak można określić wprowadzenie elektronicznego systemu znajdującego groby. Został on wprowadzony na nekropolii przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, którą zarządza Parafia Konkatedralna pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

Prace nad systemem trwały od maja i choć nie wszystko jest skończone, został on już udostępniony. Na bramie prowadzącej na cmentarz znajduje się tablica z mapą cmentarza z podziałem na sektory. – Przy każdym z sektorów znajduje się tablica z mapką danego obszaru. Na niej umieszczony jest kod QR, który po zeskanowaniu przenosi na stronę internetową, a konkretniej na portal cmentarnik.net. Tam można też wyszukiwać po nazwisku i sprawdzić gdzie dokładanie znajduje się dany grób – tłumaczy Jacek Ryczkiewicz, pracownik biura parafialnego parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim.

Prace nad systemem trwały od maja, jak informują przedstawiciele parafii, serwis nie jest jeszcze skończony, ale został już udostępniony. – Wszelkie błędy, sugestie, uwagi dot. grobów prosimy kierować poprzez karty grobów i dostępny tam formularz „ZGŁOŚ UWAGĘ” – dodaje Jacek Ryczkiewicz.

Za pomocą tej platformy będzie można w przyszłości sprawdzić, czy grób jest opłacony. Jeśli nie, w systemie podświetlony na czerwono.

redaktor wlkp24.info
aleksandra.barczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick