Zmiany w Odolanowie. Plac Kościuszki w przebudowie

0
Niedawno informowaliśmy o pracach związanych z modernizacją Placu Kościuszki w Odolanowie. Sprawdziliśmy, czy na ten moment wszystko idzie zgodnie z planem. Dotychczas zakończono tam m.in. prace związane z wymianą sieci kanalizacji deszczowej. Do tej pory udało się także wymienić chodnik od strony kościoła poewangelickiego. Cała inwestycja ma zakończyć się w październiku tego roku.

Trwają prace związane z przebudową Placu Kościuszki w Odolanowie. Rozpoczęły się one wiosną tego roku. Dotychczas wymieniono m.in. nawierzchnię chodnika od strony kościoła po-ewangelickiego. – Prace idą zgodnie z regulaminem, 5 kwietnia została podpisana umowa z wykonawcą, który został wyłoniony w przetargu nieograniczonym. Jest to firma Brukarstwo Kasprzak z Koźmina Wielkopolskiego – mówi Agnieszka Karwik z urzędu gminy i miasta Odolanów.

Na Placu Kościuszki mają zostać wymienione chodniki, parking, a także ma zostać zagospodarowany teren wewnątrz placu.Będą nowe nasadzenia, będzie mała infrastruktura w formie nowych ławek, w tym ławka solarna – dodaje Agnieszka Karwik.

Cała inwestycja ma zakończyć się w październiku tego roku, a łączny jej koszt, to blisko 1,3mln zł. Kwota dofinansowania to ponad 500 tysięcy złotych.

 

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick