Zmiany na stanowisku prezesa Pleszewskiego Centrum Medycznego. Tadeusza Stefaniaka zastąpił Błażej Górczyński

0
Nieoficjalnie mówi się, że to spadek z 1 na 14 miejsce w rankingu szpitali ogólnopolskiego dziennika „Rzeczpospolita” był przyczyną zmian na stanowisku prezesa Pleszewskiego Centrum Medycznego. Tadeusza Stefaniaka zastąpił dotychczasowy wiceprezes Błażej Górczyński.

8 stycznia rada nadzorcza Pleszewskiego Centrum Medycznego podjęła uchwałę o zmianie w składzie zarządu. – W związku z tym, żeby zachować dotychczasową, dobrą działalność szpitala, postanowiliśmy, że na stanowisko prezesa rada powoła dotychczasowego wiceprezesa Błażeja Górczyńskiego – mówi mecenas Marian Sztamburski, przewodniczący Rady Nadzorczej Pleszewskiego Centrum Medycznego.

Mecenas zwrócił uwagę na zmieniające się kryteria oceny szpitali w rankingu „Rzeczpospolitej” i fakt, że dla pleszewskiego szpitala miernikiem jakości jest certyfikat, który placówka uzyskała w ubiegłym roku w ramach Rządowego Centrum Monitorowania Jakości. – To nie była moja decyzja, ja zamierzałem trochę jeszcze w tym szpitalu popracować. Tym bardziej, że czuję się zdrowy, silny, nie widziałem przeszkód do dalszej pracy – powiedział Tadeusz Stefaniak, były już prezes PCM.

Zarówno były, jak i obecny prezes podkreślali, że nie ma pomiędzy nimi konfliktu – wręcz przeciwnie – Tadeusz Stefaniak poparł na kandydaturę Błażeja Górczyńskiego.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick