Plan rewitalizacji centrum, opracowany na zlecenie Urzędu Miejskiego, zakłada, że centrum Ostrowa stanie się „przyjazną przestrzenią publiczną łączącą funkcję ulicy, deptaku, parkingu oraz miejsca spotkań mieszkańców”.
Chodzi o zmianę charakteru obszaru rozciągającego się od Placu Stefana Rowińskiego do dworca kolejowego i uczynienie zeń „otwartej, estetycznej, ułatwiającej komunikację przestrzeni”. A ten rozległy „ciąg komunikacyjny należy wyposażyć w atrakcje, które zachęcą mieszkańców do spacerów w rejony ulic objętych opracowaniem”.
Plany władz Ostrowa zakładają w centrum tego miasta m.in.:
Uwagi i opinie można zgłaszać:
a) drogą elektroniczną poprzez wypełnienie interaktywnego formularza dostępnego na stronie internetowej http://www.umostrow.pl w zakładce: „Konsultacje społeczne”;
b) drogą elektroniczną na adres e-mail: konsultacje@umostrow.pl, wpisując w tytule wiadomości „Konsultacje społeczne”;
c) faksem na nr (62) 591 82 06;
d) drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski (istotna jest data wpływu);
e) bezpośrednio w Urzędzie Miejskim al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, pokój 122.
Koncepcja została wykonana w ramach realizacji projektu pn. „Opracowanie programu rewitalizacji dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.
Jeśli chodzi o spędzanie czasu wśród zieleni to preferuję własny ogród: dużo miejsca i nikt nie przeszkadza. Ale projekt rewitalizacji centrum podoba mi się (dobrze, że nie ma już w Ostrowie tego grubasa Turbaniaka).
Na rynek od strony raszkowskiek nie można wjeżdżać. Ale mnóstwo aut zwłaszcza tych drogich parkuje sobie i idzie do pubu np na kawę.Gdzie jest straż miejska? Albo robią sobie kierowcy defilada u przejeżdża sobie od raszkowskiej przez rynek o wyjeżdżają wrocławską. CO ROBI STRAŻ MIEJSKA W TYM KIERUNKU BY ZAPOBIEC TYM CWANIACZKOM. ALBO NOTORYCZNE PARKOWANIE NA ZIELONYM RYNKU NA POSTOJU TAXI CZY NA POSTOJU TAXI POD SZPITALEM. STRAŻ MIEJSKA POLICJA PRZEJEŻDŻA WIDZI I ŻADNEJ REAKCJI
Każdy „ostrofski biznesmen” wjedzie na rynek i idzie do werandy czy benitto ,a straż wiejska czy Policja trzesie ze strachu portkami aby wyegzekwować mandat……Przeciez to znajomy 🙂