Zmiany w centrum miasta. Zgłoś swoje uwagi – do końca lipca

3
Poprawę wyglądu centrum miasta, które ma być przyjazne dla pieszych oraz ograniczenie ruchu samochodów i liczby miejsc parkingowych - przewiduje program rewitalizacji śródmieścia Ostrowa Wielkopolskiego. Kto chce zgłosić swoje uwagi do proponowanych zmian - może wziąć udział w konsultacjach społecznych, które mają poprzedzić wprowadzenie ich w życie. Uwagi można zgłaszać tylko do końca lipca.

Plan rewitalizacji centrum, opracowany na zlecenie Urzędu Miejskiego, zakłada, że centrum Ostrowa stanie się  „przyjazną przestrzenią publiczną łączącą funkcję ulicy, deptaku, parkingu oraz miejsca spotkań mieszkańców”.

Chodzi o zmianę charakteru obszaru rozciągającego się od Placu Stefana Rowińskiego do dworca kolejowego i uczynienie zeń „otwartej, estetycznej, ułatwiającej komunikację przestrzeni”.  A ten rozległy „ciąg komunikacyjny należy wyposażyć w atrakcje, które zachęcą mieszkańców do spacerów w rejony ulic objętych opracowaniem”.

Plany władz Ostrowa zakładają w centrum tego miasta m.in.:

– stworzenie miejsc do aktywności artystycznych i kulturalnych oraz do spontanicznych spotkań mieszkańców;
– preferencje dla rozwoju ruchu pieszego, w tym dla niepełnosprawnych;
– zwiększenie bezpieczeństwa pieszych przez spowolnienie lub wykluczenie ruchu aut;
– wprowadzenie elementów małej architektury zwiększających walory estetyczne;
– wprowadzenie elementów oświetlenia;
– wprowadzenie zieleni miejskiej zachęcającej do spędzania czasu w przestrzeni otwartej.
Ze szczegółami planu rewitalizacji centrum miasta można się zapoznać na stronie internetowej Urzędu Miejskiego:
http://bip.ostrow-wielkopolski.um.gov.pl/OstrowFiles/file/Konsultacje/plansze_bip.pdf

Uwagi i opinie można zgłaszać:

a) drogą elektroniczną poprzez wypełnienie interaktywnego formularza dostępnego na stronie internetowej http://www.umostrow.pl w zakładce: „Konsultacje społeczne”;

b) drogą elektroniczną na adres e-mail: konsultacje@umostrow.pl, wpisując w tytule wiadomości „Konsultacje społeczne”;

c) faksem na nr (62) 591 82 06;

d) drogą korespondencyjną na adres: Urząd Miejski w Ostrowie Wielkopolskim, al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski (istotna jest data wpływu);

e) bezpośrednio w Urzędzie Miejskim al. Powstańców Wielkopolskich 18, 63-400 Ostrów Wielkopolski od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00, pokój 122.

Koncepcja została wykonana w ramach realizacji projektu pn. „Opracowanie programu rewitalizacji dla Miasta Ostrowa Wielkopolskiego” współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.

 

redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Jeśli chodzi o spędzanie czasu wśród zieleni to preferuję własny ogród: dużo miejsca i nikt nie przeszkadza. Ale projekt rewitalizacji centrum podoba mi się (dobrze, że nie ma już w Ostrowie tego grubasa Turbaniaka).

  2. Na rynek od strony raszkowskiek nie można wjeżdżać. Ale mnóstwo aut zwłaszcza tych drogich parkuje sobie i idzie do pubu np na kawę.Gdzie jest straż miejska? Albo robią sobie kierowcy defilada u przejeżdża sobie od raszkowskiej przez rynek o wyjeżdżają wrocławską. CO ROBI STRAŻ MIEJSKA W TYM KIERUNKU BY ZAPOBIEC TYM CWANIACZKOM. ALBO NOTORYCZNE PARKOWANIE NA ZIELONYM RYNKU NA POSTOJU TAXI CZY NA POSTOJU TAXI POD SZPITALEM. STRAŻ MIEJSKA POLICJA PRZEJEŻDŻA WIDZI I ŻADNEJ REAKCJI

    • Każdy „ostrofski biznesmen” wjedzie na rynek i idzie do werandy czy benitto ,a straż wiejska czy Policja trzesie ze strachu portkami aby wyegzekwować mandat……Przeciez to znajomy 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick