Zmiana dowódcy w jarocińskim batalionie

0
16. Jarociński Batalion Remontu Lotnisk ma nowego dowódcę. Major Jarosław Grzesznik zastąpił pełniącego od kilku lat tę funkcję podpułkownika Andrzeja Galana.

W trakcie uroczystego apelu dowódca jednostki ppłk Andrzej Galan wyróżnił w swoim rozkazie specjalnym za wzorową postawę i osiąganie bardzo dobrych wyników w działalności służbowej żołnierzy i pracowników wojska, życząc jednocześnie całemu stanowi osobowemu dalszych sukcesów w służbie i pracy oraz dużo zadowolenia i satysfakcji z wykonywanych zadań.

Chwilę później nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru i dowodzenia 16. jarocińskim batalionem remontu lotnisk nowemu dowódcy, ppłk Jarosławowi Grzesznikowi.
Apel zakończyła defilada, w której wspólnie z żołnierzami 16. jarocińskiego batalionu remontu lotnisk, brała udział młodzież klas o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie.

Po apelu zaproszeni goście oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Jarocina i okolic, korzystając z Dnia Otwartych Koszar, obejrzeli pokaz musztry paradnej w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych z Poznania. Jednak największą atrakcją odchodów był niewątpliwie dynamiczny pokaz sprzętu inżynieryjnego i lotniskowego, wykorzystywanego w codziennej działalności batalionu. Okazję do zaprezentowania swoich umiejętności mieli m.in. operatorzy nośnika teleskopowego, zgarniarki samobieżnej, walca ogumionego, koparki gąsienicowej, spycharko-ładowarek oraz kierowcy wielotonowych samochodów samowyładowczych i zestawów niskopodwoziowych. Niewątpliwym zainteresowaniem cieszyły się również stoika promocyjne Żandarmerii Wojskowej, czy WKU z Kalisza. Zachwycone dzieci korzystały z możliwości wejścia do pojazdu Straży Pożarnej, czy Policji.

Na zakończenie uroczystości nie zabrakło wojskowej grochówki – tradycyjnego poczęstunku, przy którym żołnierze spotkali się ze społecznością lokalną.

W tym czasie dzięki współpracy jednostki i samorządu gminnego udało się zrealizować wiele cennych inicjatyw o charakterze patriotycznym. Jestem przekonany, że jednostka pod nowym dowództwem nadal będzie włączać się w tak ważne dla naszej Małej Ojczyzny przedsięwzięcia – powiedział obecny na uroczystości Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick