Zmarły dwie osoby. Pięć kolejnych zostało zakażonych

1
Fot. Tai's Captures / Unsplash
Nie żyją dwie mieszkanki powiatu krotoszyńskiego. To kobiety w wieku 73 i 82 lat, które przebywały w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło też obecność koronawirusa u pięciu kolejnych osób z powiatów: ostrowskiego, kaliskiego, krotoszyńskiego i ostrzeszowskiego.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 153 kolejnych przypadkach zakażenia koronawirusem. W Wielkopolsce na COVID-19 zachorowało kolejnych 6 osób. 5 z nich to mieszkańcy naszego regionu pochodzący z powiatów: kaliskiego (2), ostrowskiego (1), ostrzeszowskiego (1) i krotoszyńskiego (1).

CZYTAJ: Bohaterowie z DPS-u. Po kwarantannie wracają do pracy. Szybko stamtąd nie wyjdą

Nie żyją także dwie mieszkanki powiatu krotoszyńskiego. To kobiety w wieku 73 i 82 lat, które przebywały w szpitalu zakaźnym przy ul. Szwajcarskiej w Poznaniu. – W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 683 przypadki zakażeń koronawirusem, w tym 43 osoby zmarły. Wyzdrowiało 25 osób – informuje Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Liczba zakażonych w skali kraju to 7202 osoby. 263 pacjentów zmarło.

Płeć WiekPowiatHospitalizowany tak/nie nazwa szpitala
1KOBIETAl.  33kaliskiTAK/ szpital w Kaliszu
2KOBIETAl.  32ostrzeszowskiNIE/ izolacja domowa
3KOBIETAl.  55ostrowskiNIE/ Izolacja domowa
4KOBIETAl.  32krotoszyńskiNIE/ Izolacja domowa
5MĘŻCZYZNAl.  49leszczyńskiNIE/ Izolacja domowa
6MĘŻCZYZNAl.  30kaliskiNIE/ izolacja domowa
sebastian.matyszczak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 1
    2

    Dane nie są wszystkie siostra od soboty niema wyników i wiele osób z powiatu Ostrowskiego. Żeby się dowiedzieć co kolwiek od sanepidu graniczy z cudem brak kontaktu. Wszystkich nie wykończy 19 tylko choroby wspuistniejace takie jak depresja.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick