Zmarł w policyjnym pomieszczeniu dla zatrzymanych w ostrowskiej komendzie

2
71-letni mężczyzna zmarł w niedzielny wieczór w pomieszczeniu dla zatrzymanych ostrowskiej komendy policji. Mimo reanimacji nie udało się go uratować. Mężczyzna przebywał tam w celu wytrzeźwienia.

Nie żyje 71-letni mężczyzna, który w niedzielę zmarł w pomieszczeniu dla zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim. Trafił tam pijany i miał przebywać do momentu wytrzeźwienia. Zanim został osadzony, pojechał z policjantami do szpitala, gdzie został przebadany przez lekarza. Ten wydał zaświadczenie o braku przeciwskazań do osadzenia w PDOZ.

CZYTAJ: Krwi wciąż brakuje. Krwiodawcy proszeni o pomoc!

– Po godzinie 19.00 profos zauważył, że mężczyzna się nie rusza w związku z czym natychmiast sprawdził jego funkcje życiowe i podjął resuscytację. Natychmiast zostało powiadomione pogotowie ratunkowe. Niestety, pomimo podjętej akcji reanimacyjnej przez policjantów i ratowników medycznych mężczyzny nie udało się uratować. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny najprawdopodobniej z przyczyn naturalnych w związku z problemami zdrowotnymi – informuje sierż. sztab. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

Prokurator zabezpieczył ciało mężczyzny do sekcji. Jej wyniki mają pomóc w ustaleniu dokładnej przyczyny zgonu.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. 31
    12

    Dobitny obraz służby zdrowia – pacjent niedługo przed śmiercią był zdrowy, a po krótkim czasie zmarł z “przyczyn naturalnych”. Jeden z tych lekarzy powinien być osadzony w tym PDOZ.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick