Zmarł Marek Bukowski. Rok temu organizowano dla niego zbiórkę pieniędzy

0
Dotarły do nas smutne informacje - zmarł Marek Bukowski. Wiele lat swojego życia bawił dzieci i dorosłych, jako klaun. Niestety choroba zmusiła go do zrezygnowania pracy. Stał się więźniem własnego mieszkania. Ponad rok temu informowaliśmy o zbiórce pieniędzy dla niego.

Marek Bukowski większość swojego życia spędził na wywoływaniu uśmiechu na twarzy dzieci i dorosłych. Pracował jako klaun, a cyrk od samego początku zrobił na nim ogromne wrażenie. Zaledwie kilka lat temu z dnia na dzień pan Marek musiał porzucić dotychczasowy tryb życia. Cukrzyca, z którą walczył od ponad 30 lat dała się we znaki. Zaczęły się problemy z nogami. Stracił jedną z kończyn, poruszał się na wózku inwalidzkim. Doszły też problemy ze wzrokiem i zaawansowana zaćma. Były klaun widział tylko na jedno oko i to w zaledwie 15-stu procentach.

CZYTAJ: Bawił jako klaun wiele pokoleń, teraz potrzebuje naszej pomocy

We wrześniu 2019 roku informowaliśmy o zbiórce dla Marka Bukowskiego. Marzył wtedy o remoncie łazienki, a ten wyceniono na 18 tysięcy. Pomieszczenie musiało przejść modernizację, by było przystosowane do osoby poruszającej się na wózku inwalidzkim.

Niestety, dotarły do nas smutne informacje. Marek Bukowski przegrał walkę z chorobami. Zmarł w piątek wieczorem.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick